Заступник агроміністра: підприємство в Дубні відповідає європейському рівню

Дубномолоко, що виготовляє сири КОМО, спростовує негативні міфи
Такий висновок зробила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева після візиту на Рівненщину. Чиновниця спільно з директором департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надією Переходько, міським головою Василем Антонюком, головою Дубенської райдержадміністрації Юрієм Парфенюком та журналістами минулого тижня «досліджувала» ПрАТ «Дубномолоко», що виготовляє відомі сири торгової марки «КОМО».

Розпочали знайомство з підприємством із дегустації різних сортів сиру: класичного, а також виготовленого за власними рецептами – Фамілія, Горіховий, Гранде, Кантрі та Тенеро, який полюбляють діти, та ексклюзивних і унікальних сирів – Пепенеро та Голдер (дозріває 12 місяців). Також дегустували і плавлені сири, яких теж близько 15 видів. Для виготовлення продукції щодоби підприємство переробляє 500 тонн молока, більшу частину якого купують у фермерських господарствах, решту – в населення. Але на заводі зізнаються, що поступово відмовляються від молока 2 класу.

Продукцією «КОМО» смакують не лише в Україні, а й у Молдові, Білорусі, Казахстані, Ізраїлі та Об’єднаних Арабських Еміратах.

«За місяць ми виробляємо 1350 тонн сиру, але на сьогодні попит споживача такий, що нам не вистачає його. Тому працюємо над збільшенням потужностей, розширенням виробництва. Сир, що ми виготовляємо – натуральний, створений за унікальними рецептами», – розповідає голова правління Товариства Олег Власюк.

У 2007 році підприємство реконструювали, але на цьому не зупиняються. Під час наших відвідин якраз встановлювали додаткову лінію для виробництва плавлених сирків. А нещодавно придбали та ввели в експлуатацію лінію для пакування продукції в нову упаковку, що дозволяє зберігати нарізаний твердий сир закритим після першого відкриття.

Аби на власні очі гості заводу «Дубномолоко» побачили, в яких умовах виготовляється, дозріває, зберігається сир, директор з виробництва Наталія Шкаравецька провела для делегації екскурсію. Спершу присутні побували у приймально-апаратному цеху, де приймають, обробляють та переробляють молоко. Якщо сировина не відповідає стандартам, її відправляють назад постачальнику. Всі показники молока вносяться в систему і зберігаються протягом п’яти років. Повна автоматизація технологічних процесів та комп’ютерне управління значно зменшує вплив людського фактору. Після очистки від бактерій, нормалізації та пастеризації сировина потрапляє у цех виробництва сиру, де у дороговартісних котлах відбувається процес сироваріння. Після формування і пресування сир солиться в басейнах із спеціально підготовленими розсолами. У камерах дозрівання сир лежить від 2 до 12 місяців, залежно від виду, після чого його пакують у коробки. Нарізання сиру на скибочки чи брусочки, як і всі інші процеси, теж здійснюється автоматично.

До слова, вже тричі підряд продукція «КОМО» завойовує перемогу у конкурсі «Вибір року», а завод навіть має міжнародний номер, що дозволяє сміливо рухатись на європейський ринок.


«Враження у мене після відвідин чудові та позитивні, зважаючи на досвід роботи в молочній промисловості у Німеччині, то є з чим порівнювати. Я відверто скажу, що була приємно здивована. Технології, організація праці, фактично всі автоматизовані процеси відповідають виробництву європейського рівня. А тому мій внутрішній коментар такий: треба кінцевих споживачів і школярів привозити на екскурсії, щоб позбавлятись тих негативних міфів про неякісну молочну продукцію, що щось у сири чужорідне додають. Такі міфи не відповідають дійсності, якщо підприємство працює і відповідає репутацією за свій продукт» – підсумувала зустріч заступник міністра з АПК Ольга Трофімцева.

(474)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

2 коментарі

  1. 13 Грудня, 2019

    […] Продукти КОМО, що виробляють у Дубні, отримали високу оцінку Дубенські сири знову стали вибором роком українців. За результатами Всеукраїнського маркетингового дослідження щодо визначення кращих товарів і послуг в Україні 2019 року, кращим товаром року у двох номінаціях «Твердий сир» і «Плавлений сир» була визнана ТМ «КОМО». Це вже поспіль п’ята перемога твердого сиру і друга плавленого. Сири КОМО виробляють на одному з найпотужніших підприємств України, на заводі-сироварні ПАТ «Дубномолоко». Нагадаємо, що у 2018 році заступниця міністра з АПК вважала, що підприємство відповідає європейському рівню. […]

  2. 6 Серпня, 2020

    […] перевіряти дотримання карантинних обмежень. Нагадаємо, що заступник агроміністра після візиту на Рівненщину […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.