За місяць стягнули 8 мільйонів аліментів

Більше 5 тисяч мешканців Рівненщини не змогли виїхати за кордон або ж керувати транспортом
Стягнення на користь дітей, які живуть в неповних сім’ях, заборгованості зі сплати аліментів – один з ключових і пріоритетних напрямків роботи Рівненської юстиції. Впродовж січня цього року державні виконавці Рівненської юстиції стягнули майже 8 млн грн аліментів на користь 3737 тисяч дітей. З них, у зв’язку із застосуванням до боржників новацій Законів #ЧужихДітейНеБуває – 3,2 млн грн. Наразі в органах ДВС Рівненської області перебуває 15114 виконавчих документів про стягнення аліментів. Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук під час прес-конференції 11 лютого.
Разом з тим державні виконавці винесли 5256 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Водночас не видано жодної довідки про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України.
Більше важелів впливу на недобросовісних батьків дав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, це накладення штрафів на суму боргу по аліментах. Так, за звітний період на Рівненщині винесено 650 постанов про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 396 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 851 постанова про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.
15 боржників вже сплатили штрафи за борги з аліментів на суму 229 709 гривень, інформують в управлінні юстиції у Рівненській області.
Складено 692 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 статті 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 633. Суди винесли 30 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. На даний час боржники відбули суспільно-корисні роботи по 11 протоколах. Ще 14 неплатників аліментів продовжують працювати на суспільно-корисних роботах. Більше 27 тисяч гривень аліментів вдалося стягнути на користь дітей завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам.
– У тому випадку, якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт. А у випадку злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт – кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років, – нагадує Оксана Сальчук.

(73)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.