За кошти бюджету міста можуть реалізувати 9 гарних ідей

Які ж саме проекти реалізувати, а які ні мають обрати дубенчани
У липні цього року депутати Дубенської міської ради затвердили Положення і Програму про громадський бюджет у Дубні. А вже з 1 вересня у міській раді почали приймати проекти від дубенчан, які б вони хотіли реалізувати за кошти міської казни. Як проходила процедура, які проекти прийняли та за що голосуватимуть дубенчани – з’ясовував Інформаційний портал м. Дубно.
Подавати свої пропозиції покращення справ в місті дубенчани не поспішали. Перший проект «Діти+спорт+відпочинок=благоустрій території Острівок» був поданий 13 вересня, решта, 14, – в останній день. Ідея антивандального спортивного парку датована 15 вересня. Всі ці проекти реєструвались у ЦНАПі, тут же їх розписали по виконавцях (виконавчих органах, що здійснюють аналіз проекту). Після чого секретар координаційної ради, спеціаліст управління економіки та власності Олеся Сушко переглянула заповнення форми проекту, чи прописані всі пункти, стоять підписи тощо. Зазначимо, що вартість одного проекту не могла перевищувати 175 тисяч гривень і автор міг подати не більше 3 пропозицій на один бюджетний рік. Загальна сума реалізації ідей за кошти міської казни становила понад 2 мільйони гривень. Тоді ж секретар відсканувала форми проектів і надіслала їх членам координаційної ради. А виконавці, працівники управлінь та відділів міської ради, тим часом аналізували протягом 20 днів пропозиції дубенчан і складали картки з позитивною чи негативною оцінкою запропонованого проекту.
По отриманню цих висновків 2 листопада відбулось засідання координаційної ради,більшість членів якої – депутати, місцеві посадовці, обрали проекти, за які дубенчани голосуватимуть з 15 листопада по 15 грудня. На засідання також запрошували авторів проектів та виконавців, які пояснили присутнім чому негативно оцінили ту чи іншу пропозицію. Заступник міського голови Ольга Ляшенко зазначила журналісту Інформаційного порталу м. Дубно, що інформування громадськості про засідання координаційної ради не було у зв’язку з обмеженими термінами розгляду. Також свої огріхи пояснюють у міській раді надто довгим зволіканням у столиці із презентацією платформи, де дубенчани можуть дізнатись про кожен проект, чому він був негативно оцінений виконавчими органами. Через таке затягування на платформі наразі не висвітлені заповнені картки аналізу, але згодом вони там з’являться.
Окремо координаційна рада голосувала за проект антивандального спортивного парку, так як він поданий з порушенням п. 5.5. Положення про громбюджет (проекти приймали з 1 серпня упродовж 45 календарних днів, а він поданий 15 вересня) і вирішила його підтримати. Окрім цього, серед обраних є проекти з негативною оцінкою від виконавців, але вони виставлені на голосування. На думку координаційної ради, ці пропозиції заслуговують бути реалізованими наступного року. Попередній відбір пройшли і візьмуть участь у голосуванні такі проекти: «Патріотичне графіті» (Ворончук О.М.); «Збереження та популяризація національних культурних цінностей шляхом проведення творчих, патріотичних, мистецьких, обрядових заходів у місті Дубно» (Палій О.О.); «Проект встановлення туристичних інформаційних вказівників за напрямками до історико-культурних об’єктів та до закладів сфери послуг міста» (Вовк Л.Ю.); «Проект освітлення пішохідних переходів у м. Дубно» (Грель О.С.); «Яскраві світлофори запорука безпеки транспортного та пішохідного руху» (Москалюк В.М.); «Встановлення дитячого майданчика на подвір’ї будинків по вулиці Стара 12 та на вул. Д. Галицького, 18» (Пахай О.М.); «Встановлення дитячого майданчика на подвір’ї будинків по вулиці Мирогощанська 65, 67» (Шиманський О.Р.); «Чотири пори року в центральному парку міста Дубно» (Бондарчук М.П.); «Антивандальний спортивний парк «Рух – це життя»« (Гусарук В.М.). Щодо того чому інші проекти не обрала координаційна рада – різні причини. Так, наприклад, ідеї для Острівка не можна реалізувати через те, що немає документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, а без нього неможливе виконання будь-яких будівельних робіт (зазначається в декларації). Окрім цього, міська рада планує розробити проект стратегічного бачення розвитку всієї території зони відпочинку, після чого можливим стане заповнення Острівка. Щодо поточного ремонту вул. Квітнева, то уже готуються документи на проведення капітального ремонту цієї вулиці. Так само сума коштів громадського бюджету – недостатня. Хоча й тут виникає питання: звідки автор проекту міг все це знати? У міській раді бачення автора вважають ідеальним і ніхто через це ніяк не змінював проект, не вносив зміни місця, території тощо. Приміром, дубенчанин Р. захотів перед пішохідними переходами з найбільшим скупченням людей у місті облаштувати «лежачі світлофори», але зробити всюди це не можна. А все через те, що дорога – не лише місцевого значення, а й державного, тобто це не відноситься до компетенції міської ради. А тому потенційним авторам проектів перед написанням краще поспілкуватись з працівниками відділів, управлінь, а то й проконсультуватись, аби дарма не тратити час, зусиль.
Дубенчани проголосувати за проект «до душі» можуть на платформі Громадський бюджет м. Дубно та у паперовій формі у ЦНАПі та у спеціальному наметі, який буде почергово встановлено в різних районах міста. Після обрання найкращих проектів реалізовуватимуть у 2018 році ті ідеї, що набрали найбільшу кількість голосів. Адже вартість відібраних проектів координаційною радою перевищила запланований 1 мільйон. Тобто, якщо якийсь з проектів оцінений мешканцями надто високо, але він перевищує суму громадського бюджету, то його можуть не реалізувати наступного року. Щоправда, так як кращі визначать уже при сформованому бюджеті міста на 2018 рік, то саме депутати можуть вирішити чи додавати фінансування, оскільки будуть затверджувати перелік проектів на сесії. До слова, у аналогічній ситуації в Рівному практикують втілення пропозицій рівнян за наявності фінансових ресурсів.
В цілому ідея громадського бюджету – дуже гарна і її в місті втілюють вперше. Без хиб не обійшлось, але не помиляється той, хто нічого не робить. Дубенчанам варто бути активнішими, писати свої пропозиції, подавати їх, а також проголосувати за ті проекти, що можуть бути реалізованими за кошти громадського бюджету.

(277)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.