Юний спортсмен захищатиме Україну на чемпіонаті Європи (фото)

Дубенчанин переміг на чемпіонаті України і готується до чемпіонату Європи
Дубенчанину Владиславу Братащуку тільки 17, але в його власному архіві – низка відзнак та нагород. Хлопець – Майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, чемпіон України серед юніорів. З 11 років Владислав займається спортом, а саме веслуванням – спершу на байдарках, а тоді каное. А нещодавно юний дубенчанин у Дніпрі виборов право на участь в чемпіонаті Європи, що відбудеться в Італії 27 червня. Так, на Кубку України на байдарках і каное пам’яті Олімпійської Чемпіонки Юлії Рябчинської хлопець виборов срібло у класі С-1 1000м. та золото на тій же дистанції спільно з Левом Кірпіком з Запоріжжя. На Чемпіонаті України серед юніорів 2000-2001 рр. н. та молоді до 23 років з веслування на байдарках і каное, що проходив 17-23 травня, спортсмени в каное-двійці здобули перемогу на дистанції у 1000 м., випередивши найближчих суперників на 0,35 секунди.

«Мені кожна медаль – дорога. Виділити відзнаку, якою пишаюся найбільше – для мене важко, так як кожна медаль виборена, а до змагань йде велика підготовка. Змагання у Дніпрі були тяжкими морально, адже відбирали спортсменів на чемпіонат Європи і Світу. Треба було докласти чимало зусиль і вибороти перемогу» – каже Владислав.
Та й додає, що не так важливо бути фізично сильним, як морально налаштуватись. А в цьому важливу роль відіграють рідні, друзі, тренер. Наразі Владислав закінчує школу, але й окрім спорту хоче спробувати себе в ролі професійного масажиста.

Про проблеми та перспективи веслувального спорту, вітання з перемогою та побажання успіху після повернення у Дубно, 22травня, прозвучали Владиславу Братащуку від міського голови, начальника Відділу освіти Вадима Нетреби та тренера Василя Лозанюка.
Секрети підготовки до чемпіонату наставник спортсмена Василь Лозанюк не надто відкриває, але дечим поділився:
«В середньому Владислав тренується по 6 годин щодня – зранку і ввечері. Харчування, сон, зарядка – все це важливе для участі в змаганнях. Але крім того, що він знаходиться на воді, він ще й має бути сильним фізично».
З 29 травня спортсмен почне готуватись у складі збірної, а 27 червня з Левом Кірпіком захищатимуть Україну в Італії.