Які «сувеніри» українці привозять з-за кордону

Про які екзотичні захворювання варто знати повертаючись з відпочинку
Щорічно в Україну завозять близько 20 тисяч екзотичних хвороб з-за кордону. Найпоширеніші: малярія, амебіаз, хвороба Лайма, лихоманка Денге, лейшманіоз, кліщовий енцефаліт та різноманітні шлунково-кишкові інфекції.
До переліку країн з підвищеною небезпекою зараження входять, популярні серед туристів: Туреччина, Єгипет, Туніс.
Щоб туристи, які повернулися додому з відпочинку в закордонних країнах були уважними до свого здоров’я, ми підібрали топ-5 випадків, коли екзотичні хвороби потрапили в Україну:
5
В січні цього року малярія була завезена до міста Хмельницього із Екваторіальної Гвінеї, де хворий більше ніж місяць працював на будівництві. Захворювання передається людині при укусах комарів. Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потом, спленомегалією (збільшенням розмірів селезінки),  гепатомегалією (збільшенням розмірів печінки) і анемією, характеризується хронічним перебігом з можливістю рецидивів.
4
Цю ж небезпечну хворобу завезли до України з Нігерії. Малярію у Харків привіз громадянин Нігерії, що прибув до міста. До лікарів пацієнт звернувся зі скаргами на слабкість, сухість у роті, підвищену температуру (до 39 градусів), біль у животі та розлад кишківника. У приміщенні хворого провели дезінфекцію.
3
У минулому році до України з Туреччини привезли вірус, що вражає малолітніх дітей. Коксакі підхопила наймолодша дитина сім’ї, а згодом заразилися всі члени родини. За словами батька, проблема також полягає у тому, що хвороба дуже швидко поширюється. Враховуючи той факт, що родина разом з іншими українськими туристами повертається додому, то вірус міг розповсюдитися й Україною.
2
У заробітчанина з-під брови видалили десятисантиметрового паразита
Цю досить рідкісну хворобу, дирофіляріоз, львів’янин привіз із Кракова, де рік працював на будовах. Спершу чоловік помітив невеликий щільний пухлиноподібний утвір у ділянці волосистої частини голови діаметром 0,5 сантиметра. А потім цей утвір перекочував до брови. Чоловік звернувся по меддопомогу, де з’ясувалось, що це нематода завдовжки десять сантиметрів. Звісно, її видалили. Передається вона через укуси комарів.
1
Після поїздки на острів Балі в Індонезії у жителя Запоріжжя знайшли вкрай рідкісного і дуже небезпечного для України паразита – гельмінтозу (глист) шистосомоза. Напередодні звернення за медичною допомогою, хворий за два тижні втратив три кілограми у вазі, посилився кашель. Крім того, в легких було виявлено патологічне утворення. Діагностувати наявність цього паразита можна не раніше, ніж через місяць після потрапляння в шкіру людини, а іноді не раніше 4-6 місяців після зараження.
Що стосується Дубенщини, то за даними місцевої санстанції у цьому році звернень чи скарг на подібні екзотичні захворювання не було. А от минулого року у Дубно з відпочинку привезли Коксакі. Лабораторно даний факт не зареєстрований, але за клінічними ознаками хворобу було діагностовано.

(364)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.