Як змінились правила дорожнього руху з вересня

Про які зміни до Правил дорожнього руху слід знати мешканцям Дубенщини
27 вересня вступили в силу зміни до Правил дорожнього руху. Разом зі змінами до Правил в силу вступлять і нові, збільшені в кілька разів, штрафи.
Чого ж очікувати водіям і що конкретно зміниться?
Нові штрафи за паркування
У правилах стоянки і зупинки з’явилося кілька змін. За порушення правил тепер каратимуть спеціальні інспектори. Вони можуть не тільки виписати штраф, але і забрати автомобіль на штрафмайданчик.
Також інспектори будуть стежити за тим, чи оплачують водії стоянку. Талон повинен знаходитися на лобовому склі. У разі його відсутності буде накладено штраф в 20-ти кратному розмірі вартості години паркування, тобто від 100 до 200 гривень.
Вводиться заочна система штрафування, на підставі фото- і відеофіксації. Інспектори можуть виписати штраф без присутності водія і залишити квитанцію «на склі», як в Європі. Також про штраф можна дізнатися з СМС-повідомлення.
Штраф за порушення правил паркування і стоянки будуть виписувати на власника авто, в незалежності від того, хто був за кермом. Сплатити штраф на місці не вийде, так як інспектори не мають права брати гроші.
Збільшиться також сума штрафів. За неправильну парковку доведеться платити від 255 до 1700 гривень, найдорожче обійдеться паркування авто на місцях для людей з інвалідністю.
Збільшення дозволеної швидкості і штрафи за її перевищення
Перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год обійдеться водієві в 3400 гривень. Раніше подібне порушення коштувало автомобілістам 510 гривень.
Варто зазначити, що з 1 січня 2018 вступив в силу закон про обмеження руху в населених пунктах до 50 км / год., а межа перевищення зменшена з 20 км/год. до 10 км/год. Однак викрити порушника досить складно, адже «радари» сьогодні не застосовуються, а система фото- і відеофіксації поки що не працює. Її планують запустити до кінця поточного року.
Водійське посвідчення
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №885 від 10 листопада 2017 року водійське посвідчення тепер видається на два роки.
Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
У разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше посвідчення водія трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін такого посвідчення здійснюється із складенням теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.
Евакуація автомобіля
Відповідно до закону, який набув чинності 27 вересня 2018 року, інспектор поліції може евакуювати автомобіль, який:

  • заважає руху та небезпеку,
  • поставлений на проїжджій частині,
  • розташований на смузі для руху громадського транспорту,
  • розташований на велодоріжці, заважає руху снігоприбирального або іншого комунального транспорту, в разі введення надзвичайного стану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації,
  • порушує схему паркування транспортних засобів і блокує рух,
  • припаркований в заборонених для стоянки і зупинки місцях.

Вартість евакуації складе 720 гривень, а за послуги зберігання авто на штраф майданчику доведеться платити 144 гривні на добу.
Відсутність водійського посвідчення і втеча з місця ДТП
За керування автомобілем без водійського посвідчення, якщо водій вже був позбавлений права керувати транспортним засобом або керує авто з «правами» не відповідної категорії, розмір стягнення збільшиться в 20 разів і становитиме 10 200 гривень, за повторне порушення протягом року – 40 800 гривень. Раніше сума штрафу була 510 гривень.
У разі, якщо водій став винуватцем ДТП і втік з місця події, то йому загрожує стягнення у розмірі 3400 гривень, а також позбавлення прав строком до 6 місяців.
Зміни в правилах реєстрації авто
Тепер транспортний засіб реєструється безпосередньо на нового власника і його не потрібно знімати з обліку. Дане нововведення полегшує процедуру купівлі/продажу автомобілів і робить її більш простою і дешевою.
Відкритий реєстр автомобілів
У серпні цього року був відкритий доступ до даних про первинну реєстрацію українських транспортних засобів, починаючи з 2013 року. Тепер за номером автомобіля можна дізнатися характеристики авто, рік випуску, а також де і коли він був зареєстрований. У викладеної інформації немає ніяких персональних даних. Вона має скоріше статистичне значення.
Особи з інвалідністю – повноцінні учасники руху
Кабінет Міністрів України вніс зміни до правил дорожнього руху. Так, згідно з постановою від 11 липня 2018 року, люди з інвалідністю, які пересуваються в кріслах колісних, не є пішоходами, а повноцінними учасниками руху. У зв’язку з цим, їм дозволяється пересуватися по проїжджій частині, в крайньому правому ряду у напрямку руху.
Дану консультацію підготовлено в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Більш детальну інформацію щодо реалізації та захисту своїх прав та законних інтересів у різних сферах життєдіяльності можна дізнатися у відділі «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213.

Людмила Юхимчук,
головний спеціаліст відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

(340)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.