Як пропонують реконструювати туристичні об’єкти на Дубенщині

Проекти реконструкції туристичних об’єктів Дубенщини презентували майбутні столичні архітектори
Презентації відбулися в одному з найстаріших замків України – замку князів Острозьких у Дубно, який уже впродовж 3-ох років співпрацює із студентами Київського національного університету будівництва та архітектури.
Загалом юні київські архітектори представили 4 проекти реставрації – Тараканівського форту, 64-ох гектарної території, що його оточує, а також Острозького замку та Луцької брами, повідомляють у Рівненській ОДА. Так, на думку київських архітекторів Тараканівський форт може стати справжнім Британським музеєм.
Для цього необхідно законсервувати фундамент та стіни колишньої фортеці. І усю конструкцію накрити куполом. Це берегтиме її від атмосферних змін та зафіксує комфортний мікроклімат споруди.

Проект реконструкції Тараканівського форту
А вже у середині форту можна облаштувати військовий музей із інтерактивними дошками, сенсорні екрани яких інформуватимуть відвідувачів про історію Тараканівського форту. Вдало доповнюватиме експозицію солдатська лазня та полкова церква.

Тараканівський форт може гармонійно інтегруватися у туристично-розважальний комплекс, який можна створити на території навколо будівлі.
Київські архітектори запропонували поділити її на зони. А на кожній з них розмістити готель, іподром, зоопарк, майданчик для скелелазіння, рекреаційну зону біля озера тощо. Запланували й зручні доїзди та парковки для подорожуючих, але й варто було б подумати і про залізничну станцію. Адже територія фортифікаційної споруди прилягає до залізничного шляху.

Також на фортовій території можна буде облаштувати музейну, паркову та етнозони.
Ще один проект, що презентували київські архітектори, – це реконструкція частини Дубенського замку під готель. За задумом, тут можна розмістити 20 номерів різної комфортності, у яких можуть проживати до півсотні туристів, у тому числі й з обмеженими можливостями.

«Проект цікавий тим, що не передбачає зміни історичного вигляду будівлі. Проте йдеться про розширення її функціональних можливостей. Адже в Дубно, на жаль, наразі немає готелів, які могли б прийняти таку кількість подорожуючих. А до Дубенського замку приїздять на «Неопланах», кількість пасажирів яких сягає до півсотні осіб. Тож вони матимуть можливість відпочити з дороги», – розповів директор Дубенськогозамку Леонід Кічатий.
Окрім того, київські архітектори представили проект реконструкції Луцької брами у Дубно. За ідеєю, необхідно реконструювати її як оборонний комплекс, проте варто було б доповнити й комерційною зоною.

Проект реконструкції Луцької брами

(66)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.