Як підтримуватимуть сільське господарство цьогоріч

Державна підтримка АПК в 2019 році
В 2019 році на фінансування АПК з державного бюджету виділяється 6,9 млрд грн, в тому числі по загальному фонду – 5,9 млрд. грн. В проекті бюджету на наступний рік збережені раніше започатковані програми підтримки АПК.
Майже 900 млн гривень – на здешевлення придбання вітчизняної техніки
2019 року на програму здешевлення придбання вітчизняної техніки в бюджеті закладено 881,8 млрд грн. Програма, що діє уже два роки довела свою ефективність – за перше півріччя 2018 року обсяг придбання техніки збільшився на 37%. Завдяки програмі підтримки, аграрії мають можливість придбати сільгосптехніку вітчизняного виробництва із суттєвою знижкою, яка для представників фермерських господарств досягла колосальних 40%.
1 млрд гривень – на розвиток фермерських господарств
Бюджет-2019 передбачає виділення 1044,5 млн грн. на розвиток фермерських господарств. Вперше в новітній історії фермерство закріплено Урядом як пріоритетний напрямок аграрної підтримки, а фермерські господарства визначені як основа сільського розвитку. Для фермерів буде збережено низку різноманітних програм підтримки: додаткова знижка на купівлю вітчизняної сільгосптехніки, знижка на насіння вітчизняної селекції, надання дорадчих послуг, а також здешевлення кредитів та надання безвідсоткових кредитів.
Розвиток тваринництва – 3,5 млрд гривень
На підтримку розвитку тваринництва в бюджеті на наступний рік закладено 3,5 млрд грн. Аграрні господарства зможуть отримати відшкодування до 25 % вартості будівництва та реконструкції тваринницьких приміщень, дотацію на кожну молочну корову, а громадяни, в чиїх господарствах народились телята, отримають на кожного по 2500 гривень, якщо вигодують його до 1 року. Уже зафіксовано перші ефекти цих програм підтримки: динаміку поголів’я стабілізовано, а середній надій на корову зріс на 2,4%.
Крім кількості, буде стимульована і якість продукції тваринництва. Окрема програма передбачає надання знижки за закуплене племінне поголів’я, біоматеріал тощо
Розвиток хмелярства, закладка молодих садів та виноградників – 400 млн гривень.
Уряд продовжує розвиток галузі садівництва та виноградарства, компенсуючи 80% вартості посадкового матеріалу. В 2018 році за державної підтримки було сформовано 1255 га нових насаджень зерняткових, кісточкових, ягідних, горіхоплідних культур та виноградиків.

(20)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.