Як оживає дерево в руках митців (фото)

У Дубні презентували виставку робіт студентів-різьбярів
Різьблення по дереву – це мистецтво, яким славилися стародавні слов’яни ще в 11 столітті. Проте саме мистецтво виникло набагато раніше. Різьбленням прикрашалися трони єгипетських фараонів, вікінги гойдали своїх дітей в різьблених колисках, у Франції різьблення по дереву стало невіддільною частиною бароко.

Саме такі роботи сьогодні, 20 вересня, презентували любителям мистецтва учні та викладачі Дубенського ВХПТУ у виставці «Рідний мій краю» в замку. Серед представлених робіт були як невеликі вироби, так і масштабні роботи з складною композицією, дрібними елементами та цікавими зображеннями.

«На вигляд робота дуже складна, але коли її починати з того, що навчитися правильно заточувати ножа, правильно загострити олівці, трішки вміти малювати – рівень поступово підвищується, доки не виходять такі мистецькі витвори. Кожному учню потрібне лише бажання, а все інше він набуде в нас», – розповів Віктор Малярчук, майстер виробничого навчання Дубенського ВХПТУ, який пропрацював в закладі уже 34 роки.

Виставку організували спільними силами студенти, вчителі Дубенського професійно-технічного училища та працівники Дубенського замку. Присутнім представили кращі роботи з музею училища, виконані руками учнів. Тематика робіт патріотична – це ілюстрації Шевченківських рядків, українських народних пісень, краса природи України та відбиття сучасної ситуації – війни на Сході.

Думками щодо головної мети цієї виставки поділився з журналістами ще один майстер виробничого навчання різьби по дереву Володимир Гойник:
«Ми готуємо проекти і по них виконуємо різьбу. Я цим займатися почав після школи, а мій загальний стаж роботи в училищі 30 років. Тут є представлені мої проекти з учнями, з якими ми разом працювали. Мета виставки – розповсюдити це мистецтво, зробити профорієнтацію, щоб йшли до нас вчитися, показати, що ми можемо і вміємо. Це дуже складно і потрібно багато працювати, але також багато й цікавого. Приходячи студенти не вміють тримати олівець, але за три роки вчаться виконувати роботи, які ви зараз бачите».

В роботах майстрів неможливо впізнати просте дерево, оскільки під руками різьбяра воно перевтілюється, оживає, набуває зовсім іншого змісту. І це не дивно, оскільки майстер вкладає в кожну роботу частинку душі.
Студенти-випускники плідно та успішно працюють в галузі різьбярства, а багатьох з них знають не лише в Україні, а й за її межами.









(658)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.