Як оголосити в розшук боржника по аліментах?

У Дубенському бюро правової допомоги пояснюють до кого звернутись і які документи необхідні
На жаль, не всі батьки дбайливо ставляться до рідних дітей і матеріально їх підтримують. Іноді платник аліментів, дізнавшись про судове рішення і про необхідність сплати коштів на утримання власної дитини, ховається, перестає відповідати на дзвінки, звільняється з роботи або навіть змінює місце реєстрації.
Що в таких випадках можна порадити матері? Звичайно ж, ініціювати розшук злісного неплатника. Як це зробити? До кого звернутися і які документи для цього необхідні? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в статті.
Розшук боржника по аліментах
Після видачі виконавчого документа, отримувачу аліментів слід направити його у відділ державної виконавчої служби. Закон наділив державних виконавців усіма необхідними повноваженнями, які спрямовані на примусове стягнення грошових коштів.
Зокрема, держаний виконавець зобов’язаний викликати платника аліментів й оголосити про наявність виконавчого документа, який є підставою для утримання частини його доходу, запропонувати добровільно перераховувати кошти.
Якщо місцезнаходження платника не встановлено, невідомі місце його роботи та проживання – виконати судове рішення неможливо. Відповідно, існують підстави для оголошення платника аліментів у розшук.
Заява про розшук боржника
Скласти дану заяву не складе великих труднощів – законодавець не передбачає жорстких вимог до формулювання й структури документа. Стягувач може оформити заяву особисто, не вдаючись до послуг адвоката. Необхідно врахувати, що в документі повинні відображатися наступні дані:

  • найменування та адреса підрозділу державної виконавчої служби, де здійснюється виконавче провадження;
  • інформація про державного виконавця (посада, звання, ПІБ);
  • інформація про сторони виконавчого провадження – стягувача та боржника (ПІБ, місце проживання, місце роботи, номери телефонів);
  • підстави для стягнення грошових коштів на дитину (судове рішення, судовий наказ або аліментні угоди);
  • описова частина – інформація про виникнення обставин: коли останній раз надійшли кошти на утримання дитини, яка заборгованість утворена, де в даний час знаходиться платник аліментів (якщо заявнику про це відомо) та інша інформація;
  • заключна частина – вказати вимогу про розшук платника аліментів, який ухиляється від виконання зобов’язань.

Суму аліментного боргу можна дізнатися у державного виконавця.
У заяві про розшук вказується також інша інформація, яка має значення для справи.
До слова, типовий зразок документа може надати державний виконавець, на розгляді у якого знаходиться справа.
Заяву слід оформити у двох примірниках. Один передається державному виконавцю, другий, з реєстраційною відміткою, отримувач аліментів забирає та зберігає у себе.
Отримавши заяву, державний виконавець зобов’язаний її розглянути і, якщо викладена інформація підтверджується, звернутися до суду із відповідним поданням. Однак спочатку державний виконавець встановить, чи обґрунтована вимога про розшук.
Якщо все підтвердилося (аліменти дійсно не надходили, платник переховується та місцезнаходження його невідоме), державний виконавець, як ми зазначили, звертається до суду з поданням. Копія цього документу на адресу платника та стягувача не надсилається.

Дану консультацію підготовлено в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Більш детальну інформацію щодо реалізації та захисту своїх прав та законних інтересів у різних сферах життєдіяльності можна дізнатися у відділі «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213.
Анатолій Андріюк,
начальник відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

(73)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.