Як чиновники радували найближчих жінок

Чи святкували посадовці Дубенщини 8 березня і чим дивували рідних
Міжнародний жіночий день, 8 березня, свято весни – як тільки не називають цей день. Хтось вважає, що раз в рік жінка заслуговує на квіти, подарунки від чоловіка, а хтось, що від свята варто відмовитись через його минуле. Саме через історію виникнення цей день сприймається неоднозначно. Попри це, в Україні свято відзначають і цей день є державним вихідним. А от чи варто його святкувати і як вітали найближчих представниць прекрасної статті – журналістка Інформаційного порталу м. Дубно поцікавилась в очільників Дубенщини, а саме в чоловіків-керівників міста і району та їхніх заступників.
«Як би ми не назвали це свято, але я вважаю, що його варто святкувати. Це свято весни, свято жінки, для мене воно було, є і залишиться. Своїй дружині дарую квіти, більше особливих подарунків не робив і не роблю. А люблю я гарні квіти, зокрема білі троянди і їх завжди дарую. Святкувань ніяких не проводимо, тільки вітаю, бо це вихідний, а планів на нього багато. Тим більше, що прийшла весна, треба їхати на пасіку і займатись бджолами. А бджола – це комаха жіночого роду і завжди їй треба приділяти увагу, їм треба давати раду», – поділився своїми думками напередодні 8 березня міський голова Василь Антонюк.
«Хто як хоче, кожний по-своєму визначається. Ми в сімейному колі зібрались, привітали своїх, повечеряли. Дружину, двох дочок та внучку вітав весняними тюльпанами, такими великими гарними букетами. Квіти – приємність для будь-якої жінки», – розповів керівник районної ради Олександр Козак.
Заступник голови держадміністрації Володимир Іщук вважає, що жінок треба цінувати не один день в рік:
«На сьогодні кожен сам обирає святкувати чи не святкувати. Кожен порядний чоловік розуміє, що жінку треба поважати, цінувати, підтримувати і приносити приємні емоції щодень, а не один раз в рік. На жаль, в пострадянських країнах створилась тенденція, що саме 8 березня дається максимальна увага жінкам, а в інші 364дні більша частина чоловіків забуває. На мій погляд, питання не у восьмому березні, а у відносинах чоловіків і жінок, і вони не повинні обмежуватись цим днем. Якщо глянути в історію свята, то там є суперечливі думки, одні підтримують, інші – ні, але кожен сам обирає святкувати чи ні. Порядні чоловіки будуть цінувати жінок 365 чи 366 днів в рік, а не один. У переддень того дружині і двом донькам приніс подарунок у вигляді весняних квітів з грядки. Вдома для дівчаток була вечеря, відпочили у вузькому сімейному колі. На моє переконання, це було не саме свято, а вихідний день і присутність тата вдома, адже за роботою не завжди є час для сім’ї. Для мами разом з братом купили багаторічний надвірний вазон».
А ще посадовець зауважує, що відмінити повністю свято можна за умови іншого поширеного жіночого дня з українськими традиціями, історією.

Заступник міського голови відмовлявся від святкування, але все ж рідних жінок вітає.
«Якщо чесно, то у мене немає чітко визначеної думки з цього приводу. Тому що прочитаю думку поважних людей, які кажуть проти, думаю може й справді не святкувати. Почитаєш чи порозмовляєш з іншими людьми – вони кажуть, що треба святкувати, тільки забрати політичну складову. У своїх аргументах вони праві. У міській раді ми святкували і всі начебто були задоволені, я не почув від жінок чи чоловіків, що не варто святкувати. Всі до цього звикли. А ще кажуть, а я це підтримую, що жінкам треба кожного дня дарувати квіти і говорити гарні слова. Але один такий день, як свято весни, потрібний. Його можна не робити вихідним, тому що у нас вистачає вихідних пов’язаних зі святами. А треба чи не треба святкувати – покаже час, все залежить від людей. Якщо люди будуть святкувати, то воно залишиться, а як перестануть, то воно саме по собі відімре. Не лише ті, хто народився в Радянському Союзі, є його прихильниками, а й молодь активно бере в цьому участь. У мене був такий період, що я відмовлявся від святкування з політичних причин і переконань, що треба все відкинути радянське. Але потім подумав, що жінки, які мені найближчі, дружина, невістки заслуговують на вітання. Жінок вітав квітами, а саме тюльпанами, бо троянди можна подарувати на День народження, а у цей день мають бути тюльпани», – міркує Василь Скринчук.
«Свято весни варто святкувати, тому що часом такі ситуації, що не хватає святкових днів. Перш за все, це пов’язано з тим, що у нас йде гібридна війна і по телевізору негативні інформаційні новини і передачі, які тримають людей в тривозі. А свято дає можливість відпочити, розвіятись, тому, на мою думку, варто святкувати. Свято весни – це свято жінки, тому що дівчата – це світлинка, яка освітлює життя чоловіків. Своїх найближчих жінок дивував квітами», – вважає заступник голови районної ради Андрій Бронський.

(231)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.