«Восьме чудо світу» створюється у паузах між ударами серця (фото)

Чудотворець, що робить унікальні мікромініатюри, голодує по кілька днів та місяцями може не виходити з дому  
Шедевральні, унікальні мікромініатюрні роботи 25 червня представили в Дубенському заповіднику на відкритті виставки «Восьме чудо світу». Не малі, не мініатюрні, а мікромініатюрні витвори, які можна побачити лише через мікроскоп створив Володимир Казарян. Митець – син основоположника мікромініатюр Едуарда Казаряна, скульптор, художник і ювелір. А ще філософ, письменник, музикант.
«Я, навчаючись у Києві в автодорожньому інституті, недалеко від Києво-Печерської лаври, бачив шедеври мініатюрного бачення, зокрема підковану блоху. Я все бачив у той час, а сьогодні це крутіше», – зазначив Василь Антонюк.

Мікромініатюри виготовлені з різних матеріалів – бивні мамонта, слонової кістки, мармуру, бурштину, риб’ячої луски тощо на макових, рисових зернинах, кристаликах цукру, вушку голки. Одна робота виготовляється за час, що сягає від місяця до трьох. До виконання виробу автор може спеціально готуватись – займатись йогою, не їсти кілька днів, а потім тривалий час не виходити з дому.

«Роками приходиться виробляти в собі необхідні якості для того, щоб можна було працювати в мистецтві мініатюри. Робота потребує особливої концентрації уваги, посидючості, спрямованості зусиль. І так виробляються ті якості, які дозволяють працювати годинами та отримувати бажаний результат, – розповідає Володимир Казарян. – Незвичного я багато що робив, але не все виношу на показ глядачеві. Наприклад, я зробив експонати еротичної виставки, але думаю показувати чи ні. Ще робив багатьох президентів, але стараюсь своє мистецтво відмежовувати від політики».

Окрім унікальних робіт, майстер презентував власні вірші та виконання пісень у супроводі гітари.

Підкована блоха, яка закріплена на кінчику волосини, мереживо, портрети і шаржі відомих постатей викликали подив і захоплення у глядачів. Не лишився поза увагою найменший у світі портрет принцеси Діани, намальований однією сотою частини волосся олійними фарбами на зрізі рисового зерна.
«Дуже багато чула про цю виставку. Одна знаменита підкована блоха, яка «облетіла» весь світ, варта того, аби прийти і побачити. Це дійсно шедевр. Не зрозуміло як людина може зробити портретик у розрізі маковинки чи рису. Одна людина пише вірші, книги, пісні, робить такі мініатюри. Наша Україна талановита. Дай, Боже, йому здоров’я, наснаги, хай надалі продовжує такі шедеври», – поділилась думками Валентина Сіньковська.

Володимир Казарян за 40 років створив понад 600 таких витворів. Його творіння знаходяться у приватних колекціях відомих людей світу та країни, зокрема Біла Клінтона, Арнольда Шварценеггера, Бориса Єльцина, Леоніда Кравчука і Леоніда Кучми. А виставки побували в багатьох містах України, Росії, Прибалтики, Чехії, Словаччини, Єгипту і Америки. В США роботи ввійшли до десятки найдивовижніших видовищ світу.

Музою майстра є дружина, вона ж директорка музею мікромініатюр Олена Казарян:
«Таких людей можна назвати геніями. Мало того, що роботи створюються у паузах між ударами серця. Володимир Казарян перед цим голодує 3-5 днів, щоб відчувати, так сказати, вібрації космосу. Так ще й треба відректись від світу. У цей момент у нього народжуються вірші, філософські думки. Як треба любити мистецтво, настільки присвятити себе йому – це викликає здивування і захоплення. Роботи дуже хрупкі».

Мікромініатюрні експонати в Дубенському замку будуть до вересня. Вартість дорослого квитка – 45 гривень, дитячого – 35 гривень.

(272)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.