Влада, духівництво та мати-героїня говорили про сімейні цінності

На Дубенщині обсудили як допомогти молоді зберегти сім’ю та виховати достойних нащадків
Духовний ранок на Дубенщині вдруге відбувся сьогодні, 28 травня, у стінах Замку. Ще під час першої зустрічі присутні домовилися знову зустрітися у травні, адже в цьому місяці є багато сімейних свят. Захід ініціювали з метою поговорити про сімейні та духовні цінності.
На зустріч завітало керівництво району, представники різних конфесій Дубенщини, начальниці відділу освіти, управління праці та соціального захисту і центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заступниця директора заповідника.

Після спільної молитви розповів про витоки традиції проведення духовних ранків та сказав вступне слово координатор проведення сімейного фестивалю й ходи «За сімейні цінності» у м. Рівне Олександр Третяк:
«Хочу сьогодні запросити всіх до обговорення, висвітлення думок щодо теми: «Сім’я – основа суспільства». Саме церква дає перший поштовх для створення сім’ї – вінчає, пускає в дорогу. Церква благословляє молодих людей на створення сім’ї, органи державної влади це офіційно реєструють і відпускають у сімейне життя. А сімейне життя – це корабель, що пускається у бурхливий океан, де часто бувають різні негоди. І як цей корабель втримується на цьому океані залежить від багатьох із нас тут присутніх – священнослужителів, керівництва держави, міста, району. Якщо ми всі спільно, кожна ланка працює у своїй зоні відповідальності – це створює умови для гармонійного створення сім’ї».

Після цього Олександр Третяк запропонував присутнім відкрити Біблію і прочитати декілька рядків з Книги Буття про створення людини. Присутні наголосили й на тому, що великий відсоток сімей – розпадаються з незрозумілих причин. Далі слово передали представникам духовенства.
«Ми в житті повинні вчити молодих людей, які хочуть створити власну сім’ю, вчасно попросити один в одного вибачення. Ці слова прості, але мають велику силу. Соломон говорив: «Дехто говорить, мов мечем коле». Чи завжди наше слово, наш язик є люб’язним, чи наше слово надихає, підбадьорює, заспокоює, лікує чи дуже часто коле», – зазначив отець Іван Дуда.
Також священик розповів повчальну притчу про взаємовідносини чоловіка та дружини.

Далі до гостей звернулася мати-героїня з Молодава Олена Повшук, яка виховує 9 дітей:
«Я намагаюся правильно виховувати дітей, насамперед – це любов до Бога, молитва. Негаразди зажди були і будуть, але з молитвою, порозумінням в подружжі все можна вирішити. Ми повинні вкладати сили в дітей, щоб вони виросли здоровими, повноцінними, співчутливими, добрими, хорошими християнами. Це не просто, багато зусиль потрібно вкладати і боротися за це», – поділилася мати-героїня та подякувала державі за присвоєння такого почесного звання.

Далі присутні перейшли від взаємин чоловіка і дружини до виховання дітей. Присутні відмітили, що важливу роль у вихованні підростаючого покоління відіграє школа. Саме в навчальному закладі, де школярі проводять багато часу, потрібно розповідати про Бога, Біблію та християнські засади, на яких ті зможуть у майбутньому побудувати власну щасливу сім’ю.

На завершення зустрічі присутні мали декілька хвилин, щоб висловитися. Під час цього говорили про майбутні плани та співпрацю, озвучували свої ідеї як ще більше допомагати сім’ям, що цього справді потребують та як у школах більше часу приділяти християнському вихованню.

(182)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.