Вільна Wi-Fi зона, еко-дерево та скульптурні лавочки – проекти громбюджету

Дубенчани зможуть проголосувати за потрібний місту проект
Розпочали засідання Координаційної ради 19 листопада з пропозиції внести до списку обговорюваних проектів три пропозиції, які авторка Ганна Остапчук подала з запізненням – «Середньовічний фестиваль «Окраїна fest», «Реставрація скульптур Миколи Бондарчука в парку Шевченка» та «Еко-дерево на сонячній батареї». Враховуючи, що запізнення було лише на один день, всі члени Координаційної ради проголосували за винесення цих проектів на голосування.
Після цього затвердили перелік місць для встановлення пунктів голосування за проекти громадського бюджету, а саме в мікрорайонах: Цукровий завод, Залізничний вокзал, Хмільники, Базарчик, Майдан Незалежності, Автовокзал. Також Приватбанк запропонував безкоштовно організувати місце для голосування через термінали самообслуговування у всіх місцях, де вони розміщені. Юрій Момотюк зазначив, що варто поставити ще одну палатку для голосування в районі Райлікарні. Присутні одноголосно прийняли таку пропозицію.
Найбільше проектів стосувалися облаштування спортивних, антивандальних та ігрових майданчиків у різних районах міста. Із запропонованих 10 прийняли:
– «Щасливе дитинство» створення спортивно-ігрової зони для дитячого дозвілля та відпочинку» на вул. Сурмичі, автор Олена Мельник та Віктор Пуга;
– «Дитяча лаундж зона під відкритим небом. Вело-бібліотека», Наталія Страхарська;
– «Спортивний майданчик для дітей в районі м’ясокомбінату», Ангеліна П’ятницька;
– «Дитячий ігровий майданчик для дітей віком 6-12 років» на вул. Миру, Роман Шеремета та Валерій Потапчук;
– «Антивандальні тренажери на території ЗОШ №6» у мікрорайоні Хмільники, Олександр Ковальчук;
– «Подаруй майданчик мрії дітям у власному мікрорайоні Базарчика чи Садової», Дмитро Гнатюк;
– «Дитячий майданчик «Сонечко» у мікрорайоні Райлікарня», Наталія Антонюк;
– «Встановлення спортивно-тренувального майданчика, місця для відпочинку та спорту, проведення благоустрою прилеглої території стадіону «Спартак», Левченко Катерина, яка також запропонувала проект «Ремонт громадської вбиральні та проведення благоустрою території на стадіоні «Спартак», який теж прийняли.

Два проекти щодо встановлення майданчиків не підтримали. Дмитро Гнатюк пропонував встановити антивандальний майданчик для дорослих на Базарчику та Садовій, але присутні зауважили, що поки що вистачить дитячого майданчика. Сергій Яковчук запропонував проект «Острівок – вільний простір», тобто розширити дитячий майданчик, оскільки і туристи, і містяни багато часу проводять в цій зоні відпочинку. Проте члени ради заперечили, що варто починати з загальнішого проекту, який би окультурив в цілому зону Острівка, а не лише ігровий майданчик. Тож ця пропозиція не отримала підтримку більшості.
Автор запропонував ще один проект – «Туристично-інформаційна розмітка центральної частини міста Дубно», який вартував 39 500 грн та отримав неоднозначні коментарі. Управління ЖКГ дало негативні рекомендації щодо такої ідеї, оскільки розмітка мала б бути на бруківці, а взимку – ця розмітка буде закритою снігом. Також на сьогодні Відділ культури та туризму розробив інформаційно-туристичні напрямки, які встановлять до кінця року. Тож члени Координаційної ради і цю ідею Сергія Яковчука не підтримали.

Ще один проект спрямований на забезпечення дітей цікавим дозвіллям – це «Боссабол для дітей та молоді, як суміш акробатики, футболу та волейболу», автор Валерій Гусарук.
«Я пропоную втілювати цей проект як в школах нашого міста, по бажанню директорів, так і в спортивній школі та на території зони-відпочинку Кар’єри в літню пору. Це пересувний майданчик, на якому можна займатися, тренуватися, відпочивати як дітям, так і дорослим», – пояснив автор.
«Хоча висновок позитивний, але не переконливо», – зазначив мер і присутні перейшли до голосування – проект не підтримали.
Проект «Система відеонагляду міського будинку культури та дитячого майданчика» презентував автор Михайло Кострицький. Цей проект, вартістю 42 тис. грн, підтримав Відділ інформаційно-комп’ютерного забезпечення та члени Координаційної ради.
Олександр Кондратюк запропонував проект «Вільна Wi-Fi зона для громадського простору», вартістю 103 680 грн, який підтримали члени ради. Також підтримали й проект Юрія Єрмолаєва «Придбання професійних столів для занять настільним тенісом». Управління освіти та Відділ молоді фізкультури та спорту дали позитивні рекомендації, тож і присутні підтримали ідею встановити 4 тенісні столи на території ДЮСШ.
Ще одну ідею запропонував втілити відомий у місті скульптор Микола Бондарчук – «Відтворюємо сучасне минуле: фонтан та скульптурні лавочки «Щука» у парку Шевченка». Вартість проекту 175 тис грн, а присутні одноголосно проголосували «за».

Інший проект стосувався наболілої теми дубенчан, а саме – розміщення на зупинках графіків руху міського транспорту та назв самих зупинок. Депутат Юрій Момотюк поцікавився чому це не роблять за кошти Муніципальної дружини, або за внески перевізників. Проте автор проекту запевнив, що цих грошей недостатньо. Разом з цим постало питання потреби перейменувати деякі зупинки міста.
Найменш вартісним був проект Сергія Яковчука, який пропонував змінити розташування Алеї міст побратимів та супутнього устаткування. Це викликало в залі такий діалог між автором та мером:
– Гарний чистий скверик, ну не вписуються туди ті сіті-лайти.
– Запропонуйте місце.
– Біля міської ради.
– А яке ви маєте право – біля міської ради?
– Міська рада – це офіційний представник міста, міста-побратими – це наші офіційні друзі, – зазначила Ольга Ворончук.
–А там де зараз зв’язку не має? Це має бути алея, шановні, – відповів Василь Антонюк.

«Мені сіті-лайти подобаються. Як вони можуть затуляти Замок, якщо Замок – це слон, а сіті-лайти – як миша. Тобто це приниження нашого Замку, що він такий маленький», – зазначив Микола Пилипчук, член Координаційної ради.
В результаті лише декілька з присутніх проголосували «за», чого було недостатньо для проходження на голосування дубенчан такої ідеї.
Проект «Археологічна експедиція на Острові Дубовець» належить Андрію Бардецькому та Юрію Пшеничному. Автори пояснили, що для нормальної роботи місце розкопок має бути накритим від впливу погодних умов, а саме дощу та сонця. Археологів одноголосно підтримали присутні.
Ідею купівлі штучної головної ялинки міста висотою 11 м Тетяни Опалак та з запізненням подані проекти Ганни Остапчук члени комісії підтримали. Проте не сподобалася присутнім назва запропонованого фестивалю – «Окраїна fest», яку, порадившись з автором, змінять.
Голосування розпочнеться 20 листопада і триватиме протягом 30 днів. Дубенчани можуть проголосувати за проект громадського бюджету в розміщених палатках, ЦНАПі та онлайн.

(643)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 3 Грудня, 2018

    […] У Дубні триває голосування за проекти громадського бюджету 20 листопада у Дубні розпочалось голосування за проекти, що реалізують за кошти громадського бюджету у 2019 році. Цьогоріч пропозицій від дубенчан було в понад 2 рази більше, аніж минулого року, коли тільки запровадили громадський бюджет у місті. З них координаційна рада на голосування обрала – 20, загальною сумою понад 2 мільйони. А так як на ідеї громадського бюджету виділяють тільки 1 млн гривень, то реалізовуватимуть у наступному році ті, що набрали найбільшу кількість голосів. Віддати свій голос за кращий, на думку дубенчан, проект можна на сайті, у Центрі надання адміністративних послуг та наметі, що виїжджає у різні частини міста згідно з графіком. Що ж містяни хотіли б бачити у Дубні за кошти громадського бюджету – Інформаційний портал м. Дубно писав у публікації «Вільна Wi-Fi зона, еко-дерево та скульптурні лавочки – пр…». […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.