Виконали волю громади? Договір оренди землі, на якій мали будувати ТЕС, розірвуть

Депутати Дубенської міськради наполягли на розірванні договору оренди землі під ТЕЦ
На останній сесії Дубенської міської ради, що відбулась 23 лютого, обранці одноголосно підтримали рішення про припинення права оренди земельної ділянки на вул. Семидубська. Себто землі площею 8 га., на якій мали б будувати ТЕС/ТЕЦ. І хоча міський голова та його заступник задля законності рішення переконували перенести розгляд питання на наступну сесію в березні, депутати рішення все ж ухвалили.
Ще на початку засідання Микола Стрільчук запропонував внести питання до порядку денного. Більшістю голосів, а саме 25 «за», 3 «утримались», рішення підтримали та вирішили розглянути відразу після депутатських запитів і звернень. Щодо останніх, то депутат Андрій Хижняк теж просив розірвати договір за згодою сторін і припинити користування землею. Тетяна Гончарова цікавилась інформацією про розгляд звернення ТОВ «Пауер Дубно» від 25.01.2018р. щодо розірвання угоди оренди. Звернення схожого змісту, як і в колег, надійшло в міську раду також від Миколи Стрільчука.

При розгляді питання обранці спершу заслухали заступника міського голови Ольгу Ляшенко. Посадовець пояснила чому не підготовлено проект рішення про припинення права оренди.
«Для підготовки проекту рішення і винесення в сесійну залу необхідно подати заявником документи, які встановлені і затверджені інформаційною карточкою, а це 6 документів. При відсутності хоча б одного документу з визначеного переліку проект рішення не може виноситись на голосування, тому що він не матиме законної сили. І посадова особа органу місцевого самоврядування, яка підготує проект рішення без первинних документів, які передбачаються наданням адміністративної послуги, нестиме законодавчу відповідальність. Тому на сьогоднішню сесію проект рішення не підготовлено» – розповіла Ольга Аполлінаріївна.
За словами чиновниці, 1 лютого міська рада направила заявнику (нагадаємо, 25 січня у міськраду надійшов лист від забудовника про розірвання оренди), лист про необхідність подання заяви та всіх зазначених документів. Заступниця попросила почекати березня, щоб не понести фінансові витрати. Мовляв, якщо забудовник буде ініціатором розірвання договору, то міська рада може вимагати сплатити річну орендну плату. В протилежній ситуації орендар, тобто «Пауер Дубно», може вимагати фінансової компенсації. Юрист міської ради Олександр Міщанюк нагадав депутатам, що проект рішення мають розглянути комісії, бо в іншому випадку його можуть оскаржити в суді. Та цей факт спростував Андрій Хижняк, зауваживши, що у виняткових випадках рішення можуть приймати за поданням 3 обранців і без попереднього розгляду у комісіях. Іншими законодавчими моментами оперував Микола Стрільчук, зокрема статтями Земельного кодексу, порядком укладенням договорів оренди землі, типовим договором розірвання угоди. Та посадовці міської ради все ж наводили аргументи чому таке рішення буде нелегітимним.

«Давайте зробимо все це законно, ніхто не буде заперечувати. І я, наскільки знаю, Пауер Дубно не буде будувати ТЕЦ в Дубні. Тому що йому все це не подобається, інвестору, який хотів вкладати мільйони доларів, не цікава вся ця ситуація. А тому пропоную перенести на доопрацювання на наступне засідання. Давайте ми поступимо згідно з чинним законодавством і виконаємо всі юридичні нюанси» – закликав міський голова.
Та додав, що навіть якщо документи від забудовника не надійдуть, то все одно рішення прийматимуть на наступній сесії.
«Є лист ТОВ «Пауер Дубно» від 25 січня 2018 року. А тому моя була пропозиція: розглянути заяву «Пауер Дубно» з припинення оренди і задовільнити її; управлінню архітектури, будівництва та земельних питань міської ради підготувати та подати необхідні документи для проведення державної реєстрації припинення права користування (оренди) вказаної земельної ділянки; зобов’язати «Пауер Дубно» надати необхідні документи для підготовки і укладення додаткової угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки від 1 серпня 2017 р. та виконувати свої обов’язки відповідно до вимог статті 96 Земельного кодексу України сплачувати орендну плату до моменту реєстрації припинення права оренди землі. У разі невиконання останнього пункту юридичному відділу міської ради підготувати необхідний пакет для розірвання договору оренди земельної ділянки в судовому порядку» – зазначив Микола Стрільчук.
І хоча після цього від депутатів прозвучала не одна пропозиція обранці погодились з колегою Миколою Стрільчуком і пішли на перерву, під час якої розглянули питання у депутатських комісіях.

Повернувшись на сесію, депутати 30 голосами вирішили задовільнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пауер Дубно» про розірвання договору оренди земельної ділянки від 01 серпня 2017 року за згодою сторін та припинити право користування (оренди) земельної ділянки на вул. Семидубській шляхом розірвання договору оренди земельної ділянки за взаємною згодою сторін.

(208)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.