Відмова від Московського патріархату: чи залишиться священик з громадою

На Дубенщині перша громада забажала приєднатись до об’єднаної Православної церкви
Православна Церква України, яку утворили на Об’єднавчому Соборі 15 грудня, у Константинополі цьогоріч у січні отримала томос. Після чого в Україні розпочався поступовий перехід релігійних громад у підпорядкування об’єднаної церкви. На Дубенщині першими свій вибір зробили парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці, що на Іванні. Релігійна громада знаходилась у юрисдикції Української православної церкви, що в єдності з Московським патріархатом, а нині Російської православної церкви.
У неділю, 27 січня, 355 мешканців релігійної громади проголосували, обравши церкву, до якої вони б хотіли належати. 324 людини – за перехід у Помісну Православну Церкву України, 30 бажають залишитись у тому ж підпорядкуванні. 1 бюлетень визнали недійсним.
«Це питання назрівало давно і воно йшло до логічного завершення. У нас все спокійно пройшло, слава Богу не було конфліктних ситуацій. Люди були вже налаштовані. Священик наголошував під час святкових богослужінь про таке дійство на території громади. – розповідає сільська голова Світлана Бирук. – Заздалегідь ми зустрілись з ініціативною групою і за моєю пропозицією, а вони мене підтримали, вирішили механізм того, як це має відбуватися, хто має слідкувати. Була створена лічильна комісія, визначено час для голосування і відповідальних за громадський порядок. На всяк випадок його забезпечувала народна варта. 26 січня відбулись збори, члени громади обрали лічильну комісію, голову та її секретаря, проголосували за народну варту і її очільника».
Загалом свій вибір люди зробили, лишилось зробити все юридично правильно. Якщо громада приєднується до Православної церкви з тим же священиком, то діятимуть за однією процедурою, якщо ж ні – за іншою. Хоча, як каже керівниця сільради, їхній настоятель – дуже поміркована людина, ніколи не вів протидержавну політику, їздив в зону бойових дій від церковної громади, завжди був з парафіянами. Журналістка Інформаційного порталу м. Дубно поцікавилась думкою духівника і ось що сказав Володимир Юрків:
«Священик і паства – разом, а подальші наші дії ми вирішимо з прихожанами. Громада має свою думку, вона сказала свою думку і священик повинен бути з громадою. Я думаю, що періодично священнослужителі повинні дати можливість людям висловитися. Священик повинен навертати людей звертатись до Бога. У будь-якій релігійній громаді для священика на першому місці має бути Бог, а далі особисті пріоритети – Батьківщина, сім’я. Я все робив, щоб люди були у серці з Господом. Де є Бог, там є любов, де немає Бога – там немає любові – це ми маємо розуміти всі, перед Богом об’єднуються люди. І в сьогоднішній час у нас є велика кількість цінностей, які об’єднують, а не роз’єднують нас».

(1495)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.