В яких водоймах на Дубенщині можна купатись?

Купальний сезон на Рівненщині відкрили майже місяць тому, а службовці зволікають
Кілька днів поспіль у Дубні – спека. А тому дубенчани розпочали купальний сезон. Наскільки безпечні водні процедури у ставках та річках Дубеншини, спробував з’ясувати істину Інформаційний портал м. Дубно.
За традицією звернулися до санепідеміологів, до Дубенського міськрайонного відділу держустанови «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України». Спілкувалися із лікарем загальної гігієни відділення санітарно-гігієнічних досліджень Юрієм Новосельським.
Юрій Олексійович розповів, що відтепер насправді перевірка водойм та пляжів поверхневих вод – компетенція управління держпродспоживслужби в місті та районі. Лабораторний центр лише моніторить дослідження, а здійснювати перевірки колишня СЕС не має права через мораторій. «Перевірку поверхневих вод, водойм, де відпочивають та купаються люди, управління держпродспоживслужби має здійснювати спільно з Лабораторним центром» – розповів лікар загальної гігієни і зауважив, що функцій і повноважень у держсанепідемслужби значно поменшало через реформу. Функції колишньої СЕС переклали на новостворене управління. А вся відповідальність, фактично, лежить на власниках, балансоутримувачах.
У держпродспоживслужбі Дубна головний спеціаліст Андрій Поліщук розповів, що оскільки офіційно пляжів в Дубні та на Дубенщині – немає, то й перевіряти немає чого, а все інше – компетенція лабораторного центру держсанепідемслужби. Подібною була відповідь керівника районного управління Валерія Магеля.
Та не дивлячись на те, що пляжі у нас нібито офіційно відсутні і чиновникам немає чого перевіряти на предмет придатності для купання, все ж люди відпочивають біля водойм влітку та безперечно насолоджуються пірнанням у прохолоді водойм. А для декого щоденні купання – метод загартування й оздоровлення.
Тож в пошуках правди звернулися до державної екологічної інспекції в Рівненській області. Зателефонувавши до приймальні з’ясували, що керівник Петро Колодич – у відпустці. Нас зв’язали із лабораторією, де також вказали, що відтепер перевірку пляжів та відповідно водойм здійснює управління держпродспоживслужби. Дізналися, що у лабораторії держекоінспекції здійснюють перевірку лише тих вод, куди скидають відходи виробництва підприємства, очисні тощо (нижче і вище 500 метрів). Перевірка – раз в рік, з дозволу Кабміну.
Таким чином залишається сподіватися, що жителям міста та району таки пощастить і ніякої загрози їхньому життю та здоров’ю після купання у ставку та річці – не буде. Спілкуючись із Юрієм Новосельським про проблему водойм та р. Ікви, пороздумували над ситуацією та над тим, хто ж подбає про екологічну безпеку громадян, зокрема. Сьогодні ж лабораторний центр немає таких повноважень: прийти і перевірити чи то водойму, чи то підприємство, чи то продукти на ринку, чи є медична книга у працівника тощо.
Що стосується водойм, то лабораторний центр нещодавно готував інформацію на запит з області про санітарно-гігієнічний стан водойм, пляжів, неорганізованих місць відпочинку. І в листі-відповіді, як одне з місць для купання, вказаний став у селі Панталія, який лабораторний центр не може перевірити. Оскільки став у власності клубу «Робінзон». Що стосується  річки Іква, то відповідно до результатів проведення досліджень проб води протягом поточного року на санітарно-хімічні показники, жоден з показників не відповідає вимогам ДСП. Наприклад, із семи здійснених проб води на наявність паразитів, чотири аналізи показали позитивний результат: у річковій воді виявили аскариди, лямблії тощо.
Будемо сподіватися, що все ж наведуть лад в питанні, хто і як має здійснювати перевірку водойм. А чиновники, не зважаючи на те, чи є офіційно пляж біля водойм, чи – ні, таки подбають про людей і перевірять воду у ставках, річках, озерах на Дубенщині і підготують інформацію: де можна поплавати, а де треба встановити табличку з написом «Купатися заборонено». Бо ж так чи інакше люди будуть шукати порятунок від літньої спеки.

До слова, на Львівшині таки розібралися з цим питанням й інформують населення.

 

(1208)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.