В стінах заповідника звучали чеські пісні

У Дубенському замку розпочала роботу міжнародна конференція
12 липня у Дубенському історико-культурному заповіднику розпочала роботу міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція на тему «Чехи на теренах Волині».

Дана конференція присвячена трьом визначним датам, які тісно пов’язані із історією чеського та українського народів – 150-річчю переселення чехів на Волинь, 100-річчю утворення Чехословаччини та 75-річчю Малинської трагедії.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Ігор Шедо, заступник начальника управління культури і туризму Рівненької ОДА Світлана Хомяк, директор ДІКЗ м. Дубно Леонід Кічатий, голова Дубенської районної державної адміністрації Юрій Парфенюк, заступник Дубенського міського голови Василь Скринчук, науковці, громадські діячі.

«Учасники конференції проробили клопітку працю досліджуючи з різних джерел історію перебування чехів на Волині. У нас на Дубенщині є села, які колись були повністю заселені чехами, є будівлі, які повторюють архітектурні традиції Чехословацької Республіки і є люди, генетичне коріння яких тісно пов’язане з історією чеського народу. Тому не забуваймо своє минуле, шануймо наше майбутнє, бо лише спільними зусиллями ми зможемо дізнатися правду про невідомі сторінки українсько-чеських відносин» – відзначив у вітальному слові Юрій Парфенюк.

Представники Дубенського чеського товариства «Стромовка» виконали для присутніх пісні чеською мовою, а жителька с. Молодаво-Третє чешка пані Емілія Куроченко виконала пісню та зачитала вірш про Малинську трагедію.

Вже сьогодні, 13 липня, учасники конференції взяли участь у заходах з вшанування жертв Малинської трагедії у Млинівському районі.
За матеріалами: Дубенська РДА

(93)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.