В Ікві здихає риба (фото)

На Дубенщині знову отруюють рибу?
Здохлі окуні, карасі – таку картину сьогодні, 14 серпня, помітили рибалки. Мор риби зафіксували в Ікві на Іванні. За це літо, за їхніми словами, – це вперше. Чи спостерігається така картина далі до Млинова – невідомо, а от в Дубні – ні. Рибалки кажуть, що риба здихає у річці після дубенських очисних споруд, а не до них. Дохлих холоднокровних зафільмував Геннадій Долишній.
«Поїхав вранці на рибалку на Івання і все практично встелене цією дохлою рибою – і дрібною, і більшою. Де чисте дно там чітко видно як лежать окунці, підлящики – хватає риби. Вона почала задихатись. Цікаво, що хлопці кажуть, що вище Дубна цього немає, до М’ясокомбінату немає. Ідуть викиди з очисних, мабуть, – розповідає чоловік. – Те, що кажуть, що це через спеку за ці 2 дні – це дурниці. І в липні була спека, але нічого не задихалося, риба знайде тінь, знайде де сховатися. А тут раптово пропадає».

І для переконливості своїх слів дубенчанин порадив поїхати на Івання до мосту, аби побачити «силу» здохлої риби.
«Рибу отруїли, але чим – не знаю», – вважає пан Геннадій.

Ми прислухались до поради дубенчанина і вирушили на Івання. Ще під’їжджаючи до мосту побачили кілька припаркованих автівок, а пізніше – і рибалок. Дивлячись у водойму зі споруди – не помітили нічого, окрім каламутної води та заростів. Щоправда, неприємний запах почувся відразу. Про здохлу рибу поцікавились у місцевих та чоловіків, що рибалили.
«Риба здихає, а тоді спливає на верх. Йдіть направо від мосту, там у заростях побачите», – відповіли вони.

Зразу знайти було важко, оскільки вода темна і чимало плаває мальків. Однак, саме біля берега в заростях і знаходиться здохла риба.

Присутні не вірять, що вона задихнулась від різкого перепаду температури. Це й підтверджується на ставку, який розташований поруч. Так як водойма невелика, то в ньому швидше мали б спливти холоднокровні, але їх немає. А тому рибалки припускають, що в річку відбувся скид з очисних споруд. В охоронні органи вони звертатись не будуть, оскільки минулого року приїжджали, брали відбори задля результатів і це нічого не дало. Лишається сподіватись, що контролюючі органи відреагують самостійно на мор риби.

(462)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.