В армію призиватимуть на місяць довше, але в зону ООС – не відправлятимуть

Дубенський військовий комісар розповів деталі про осінній призов
Під час наради-навчання з сільськими головами Дубенський військовий комісар Анатолій Кононов розповів про осінній призов громадян на строкову військову службу.
Згідно з указом Президента України у жовтні 2018 року розпочнеться призов громадян України на строкову військову службу, який в цьому році продовжено на один місяць з метою якісного відбору та у зв’язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування Національної гвардії України і Державної прикордонної служби України.
З вересня розпочалася призовна кампанія, а саме проводиться оповіщення призовників (призовний вік з 18 до 27 років) про їх виклик у військовий комісаріат. Органи місцевого самоврядування, тобто сільські та селищні ради, керівники підприємств, організацій та установ відповідні розпорядження військового комісара вже отримали.
Сам же осінній призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України стартує в жовтні 2018 року, тобто з жовтня починаються відправки призовників до підрозділів Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту через певні навчальні центри.
«Перш за все, як військовий комісар, хотів би наголосити, що солдати строкової служби участі в операції об’єднаних сил (антитерористичній операції) не беруть – вони служать в місцях постійної дислокації військових підрозділів. Жодного призовника за період ООС (АТО) в зону військового конфлікту не відправлено. Якщо ж солдат-строковик має бажання служити за контрактом, то, відслуживши рік строкової служби, він має право написати про це рапорт. Лишень у такому випадку може опинитись у зоні бойових дій», – заявив Анатолій Васильович.

Отже, призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку.
Ті ж, кому ще не виповнилось двадцяти, в ході призовної кампанії зобов’язані прибути у військкомат, пройти медкомісію і отримати відстрочку. Першим етапом призовної кампанії є проходження всіма претендентами в «строковики» огляду стану здоров’я призовною медичною комісією.
У ході призовної кампанії, військовим комісаріатам буде ретельно вивчено особисті якості призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітню і спеціальну підготовку, сімейний стан).
Призовники, яким надійшла повістка на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.
У випадку якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний термін з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (тобто до 10 жовтня 2018 року). Крім того, у ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком, підтверджених відповідними документами випадків (стаття 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).
Також на нараді виступив заступник Дубенського місцевого прокурора Віталій Місюк, яки наголосив на відповідальності за ухилення від проходження строкової служби: за порушення призовниками правил військового обліку, неприбуття у військовий комісаріат за викликом, ухилення від військової служби передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. У випадку неявки призовника без поважних причин у строки, встановлені військовим комісаріатом та вказані в повістці, до обласного збірного пункту для відправлення у військові частини карається обмеженням волі на строк до трьох років (ст. 335 Кримінального кодексу України).
За матеріалами: Дубенська РДА

(457)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.