Усі райони Рівненщини мають бути готовими до можливого затоплення

Хоча весняного підтоплення не прогнозують
На сьогодні ризиків підтоплення населених пунктів Рівненщини немає. Адже відлига, що розпочалася з середини лютого, сприяла поступовому таненню снігу.
Про це доповіли фахівці водогосподарства під час техногенно-екологічної комісії під керівництвом першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського.
Комфортні температурні режими повітря сприяли й поступовому звільненню усіх річок від криги. Лише на гідропостах Дубровиця, Млинок, Сарни спостерігається льодохід.
Наразі на річках області помічається спад рівня води, окрім гідропоста на Дубровиччині.
За словами начальника обласного управління водних ресурсів Сергія Васильєва, понад півсотні насосних станцій захищають від шкідливої дії води 35 тисяч жителів та 320 тисяч гектарів угідь.
Водночас, аби уберегти людей від повені, в області створені майже 60 аварійних бригад, до яких залучено близько 400 фахівців.
«Не слід забувати, що найбільше водосховище нашої області – Хрінницьке є також потенційно-небезпечним об’єктом і несе загрозу не тільки для нашої, й Волинської області. Тому порядок пропуску на ньому повеневих вод необхідно узгодити з нашими сусідами», – наголосив Юрій Приварський.
Перший заступник голови Рівненської ОДА доручив керівникам районів забезпечити безаварійне проходження весняної повені на водних об’єктах та своєчасну відкачку води.
Водночас Юрій Приварський наголосив на необхідності щоденного спостереження рівня води в річках Горинь, Стир, Іква, Случ.
Як повідомляють у Рівненській ОДА, всі райони мають бути готовими до можливого затоплення житлових та господарських будівель, що знаходяться у зоні ризику. Особливо це стосується Дубровиччини, Зарічненщини та Сарненщини, міста Дубно.

(13)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.