Українцям «світить» порятунок від дорогої реєстрації нерухомості

буд амністіяЯкщо приймуть зміни, в яких йдеться про фіксований розмір збору

Нардепам пропонують встановити фіксований розмір адміністративного збору за державну реєстрацію нерухомості, об’єкта незавершеного будівництва задля уникнення завищених розмірів збору. Відповідний законопроект вже зареєстровано під куполом Верховної Ради, пише Україна комунальна.

У Верховній Раді нещодавно було зареєстровано законопроект №3765-1 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (щодо розміру адміністративного збору у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва).

Зокрема, документ має на меті, згідно з пояснювальною запискою, уточнення розуміння щодо розміру адміністративного збору, який слід сплачувати при державній реєстрації прав після завершення вчинення нотаріальної дії щодо нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва.

Адже, внаслідок відсутності єдиного підходу у застосуванні розміру адміністративного збору за проведення державної реєстрації прав, нотаріуси застосовують найвищі розміри адміністративного збору за проведення держреєстрації.

Відтак, законопроект пропонує внести зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», визначивши, що підвищення розмірів адміністративного збору за державну реєстрацію прав не застосовуються у разі проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, а також визначається розмір адміністративного збору у результаті вчинення нотаріальної дії, на тому ж рівні як визначений для державної реєстрації прав при проведенні такої реєстрації у межах загальних строків.

Нагадаємо, що парламентарям не вперше пропонують переглянути норму щодо встановлення диференційованого розміру адміністративного збору за державну реєстрацію прав на випадки проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії. Про це йдеться у зареєстрованому ним проекті Закону №3765 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (щодо державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії)». Документ передбачає встановлення фіксованого розміру адміністративного збору у разі проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії на рівні 1 мінімальної заробітної плати без прив’язки до строку державної реєстрації прав.

(4)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.