Учителі району підвищують кваліфікацію

Концепція електронної освіти: педагоги району ознайомилися з можливостями технологій
Сьогодні докорінно змінилася концепція організації науково-методичної служби. На зміну централізованим вертикальним зв’язкам прийшов кластерний підхід, який забезпечує створення інноваційного освітнього продукту регіону.
У зв’язку з новими соціально-економічними умовами значно зросла роль районних методичних служб, які мають виконувати свою головну функцію – надавати кваліфіковані сервісно-ресурсні послуги освітянам. Діяльність науково-методичної служби району передбачає перехід від методичного керівництва та методичної допомоги до надання сервісних ресурсних освітніх послуг педагогічним кадрам району. Це визначається потребами освітян та об’єктивно обумовленими новими вимогами переформатування спрямованості методичної роботи в районі.

Світ стрімко змінюється, розвивається суспільство, науки й технології. І разом із цим має змінюватися й освіта. Нині кожна дитина – впевнений користувач комп’ютера, планшета чи будь-яких інших девайсів. Через це, на зміну традиційним методам викладання, приходить концепція електронної освіти – навчання і виховання за допомогою сучасних інформаційних технологій. Навчання дітей ХХІ століття може здійснювати тільки вчитель із високим рівнем професійної компетентності.
Правильне використання нових технологій дає змогу зробити навчальний процес більш інтерактивним. Але для цього вчителям необхідно підвищувати свою кваліфікацію.
Саме з метою ознайомлення педагогів із сучасними ІТ-методами та електронними ресурсами, сучасними формами та особливостями організації навчання, спонукання педагогів до професійного самовдосконалення та активного використання інформаційно-освітнього середовища 21-22 січня на базі Дубенського районного методичного кабінету було проведено чергові заняття в методичних майстернях учителів зарубіжної літератури, української мови та літератури з теми  «Формування поля креативності суб’єкта освітньої діяльності засобами ІТ-технологій». Модератори заходу – Наталія Мельнікова, завідувач, та Ірина Панасюк, методист Дубенського районного методичного кабінету.

Цікавими для учасників практикуму стали інтерактивні вправи з використання QR-коду як додаткового інструмента для отримання інформації, ігрової вправи, елемента проекту, квест-уроку, генератора правильності відповіді. Педагоги ознайомилися з можливостями використання на уроках «хмари слів», ребусів, пазлів, інтерактивних вправ та домашніх завдань, онлайн-сервісу для запису та передачі голосових повідомлень, технології доповненої реальності QUIVER.
Педагоги отримали сертифікати Дубенського районного методичного кабінету з визначеними програмними результатами навчання.
Енергійним був і підсумково-рефлексійний етап семінару, під час якого вчителі утворили хмару емоцій та дали самооцінку готовності до використання ІТ-технологій в освітньому процесі.

(99)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.