У Рівному говорили про взаємодію нардепів з громадянами

Взаємодія громадян та нардепів: способи комунікації нардепа, що представляє інтереси жителів Дубенщини, Млинівшини, Здолбунівщини, Демидівщини
Громадянська мережа ОПОРА презентувала у Рівному результати моніторингу роботи народних депутатів обраних у мажоритарних округах Рівненщини, та, спільно з їх помічниками й активними рівнянами, обговорили проблемні питання взаємодії громади та народних депутатів в мажоритарних округах.
Громадянська мережа ОПОРА представила попередні результати моніторингової кампанії, що триває по всій Україні – у 105 виборчих округах 24-х областей України та міста Києва. Оцінка роботи народних обранців формувалася за двома основними складовими – законодавча робота депутата та активність депутата в окрузі. В першому випадку враховувалась, зокрема, кількість відвіданих депутатом пленарних засідань, засідань комітетів, ініційованих депутатом постанов, поданих законопроектів та депутатських запитів. В другому випадку – наявність приймалень народного депутата, проведення особистих прийомів громадян, участь у роботі органів місцевої влади та звітування про свою роботу.
Рівненщину в Верховній Раді представляють 5 народних депутатів обраних в мажоритарних округах області: виборчий округ №152 – Олег Осуховський (позафракційний), №153 – Юрій Вознюк («Народний Фронт»), №154 – Олександр Дехтярчук («БПП «Солідарність»), №155 – Василь Яніцький («БПП «Солідарність») та №156 – Сергій Євтушок (ВО «Батьківщина»).
За результати моніторингу діяльності народний депутат Олександр Дехтярчук у лютому посів 29-ту позицію, але у березні народний обранець став 61-м. Наразі, в розрізі областей, п’ятірка депутатів-мажоритарників з Рівненщини є найбільш активними в Україні – 77 балів зі 100. На другому місці мажоритарники Житомирщини, а на третьому – депутати з Чернівецької області.

Помічники-консультанти народних депутатів, що були присутні на заході, до такого аналізу роботи депутатів поставились позитивно й зауважили, що подібна аналітика сприяє їхній роботі й вказує на ті напрямки, в яких необхідно працювати краще.

Під час заходу помічники народних депутатів розповіли, які способи комунікації з виборцями найчастіше використовують депутати, яких вони представляють. До Олександра Дехтярчука звертаються в основному з питань соціальної сфери, розподілу землі та порушення прав громадян. Окрім того, депутат активно зустрічається з місцевими громадами з метою роз’яснення переваг об’єднання територіальних громад та просуває ідею децентралізації.

– До 40% звернень – по соціальних питаннях і близько 15% – порушення прав громадян. Так само чимало звернень стосовно розпаювання землі, зокрема актуальне для нашого округу є питання розпаювання земель Мирогощанського іподрому. 2/3 звернень вирішується позитивно, – говорить помічник народного депутата Олександра Дехтярчука Петро Рухер.

За словами помічника депутата, найбільш ефективною формою роботи з виборцями є виїзні прийоми, зустрічі з колективами освіти, культури та охорони здоров’я і проведення особистих прийомів виборців. Також існує позитивна практика залучення громади до розвитку місцевого самоврядування.

– Буквально за останніх два місяці на рівні округу було проведено кілька всеукраїнських заходів. Це «Форум місцевого розвитку» та інвестиційний форум. Адже завдання депутата не лише вирішувати проблеми, підміняючи органи влади різного рівня, а допомогти людям самим їх вирішувати. Серед наших помічників є проектний менеджер, завдання якого – активізувати громади й допомагати їм писати проекти, що фінансуються міжнародними донорськими організаціями, – говорить Петро Рухер.

За матеріалами: «Рівне 1»

(4)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.