У лікарні з’явиться відділення гемодіалізу

Депутати Дубенської райради передали приміщення, що належить райлікарні, для розміщення відділення гемодіалізу
Дозвіл на передачу в користування нежитлового приміщення розташованого на території комунального закладу «Дубенська центральна районна лікарня» дали депутати райради на 25 сесії, що відбулась 8 грудня. У ЦРЛ неодноразово звертались люди, що страждають на ниркову недостатність з проханням відкрити таке відділення. Хворі, а таких на Дубенщині близько 10, щотижня та навіть двічі на тиждень змушені їздити на лікування в Рівненську обласну лікарню. Для цього шукати або винаймати транспорт і витрачати по кілька годин на день. Відділення гемодіалізу в обласній лікарні працює в кілька змін і перевантажене, а тому в області і районі задумались, де можна було б розмістити ще одну філію.
«Протягом останніх двох-трьох років надходять звернення від пацієнтів та вір родичів пацієнтів, що хворіють на хронічну ниркову недостатність. Люди потребують кожного тижня чищення організму, тобто сеансу гемодіалізу, що триває протягом 5 годин. Ці звернення стимулювали зробити так, аби людям було ближче. Десь півтора роки тому постало питання аби розмістити відділення гемодіалізу на базі нашої Дубенської райлікарні. Щоб відкрити таке приміщення треба придбати дороговартісну апаратуру. Так, наприклад, апарат гемодіафільтрації на ринку вартує 25 тисяч євро, а таких апаратів треба 9. Окрім того, ще й установка для очищення води, яка вартує в межах 55 тисяч. Знайшли німецького інвестора, що виготовляє таку апаратуру, та надасть нам обладнання в оренду. Але вони виставили вимогу – провести ремонт. Як керівник і лікар я вважаю, що добре, коли у нас в лікарні буде таке відділення. Це робиться для хворих, яким буде ближче добиратися і зручніше», – каже головний лікар Дубенської ЦРЛ Віталій Табачук.
Вочевидь з цим і погодились районні обранці та надали дозвіл на передачу інфекційного відділення загальною площею 193,4 кв. м. дочірньому підприємству «Діасервіс плюс». Користуватимуться приміщенням безкоштовно 10 років. Фірма має замінити комунікації та провести внутрішній ремонт. А також навчити персонал користуватись апаратурою. Тим часом у райлікарні тривають підготовчі роботи і незабаром мають розпочати ремонтувати покрівлю колишнього інфекційного корпусу. Тоді ж підприємство за 3-4 місяці планує відремонтувати приміщення і почати надавати послуги гемодіалізу. Для хворих на ниркову недостатність вони будуть безкоштовні.
Хоча від попередньої сесії минуло лише 2 тижні, але у депутатів назбиралось кілька звернень. Задля підтримки лісівників Дубенщини йшлось зокрема про звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради. Районні депутати за збереження лісової галузі, а тому просять вище керівництво держави переглянути рішення Кабміну від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», проти якої власне і виступали працівники лісгоспів. Нагадаємо, колектив Дубенського лісгоспу 28 листопада у Дубенській райдержадміністрації озвучив першому заступнику голові Володимиру Іщуку свої прохання та пропозиції, основними у переліку яких були відміна Стратегії, збереження робочих місць та неможливість приватизації лісів України. Одноголосно прийняли районні депутати звернення щодо освітлення частини дороги Тараканів-Підлужжя. Як керівник навчального закладу та обранець Сергій Вовчик просив обмежити рух транспортних засобів біля закладів освіти. Володимир Герасимчук ініціював звернення до народних депутатів Ірини Луценко та Олександра Дехтярчука аби ті сприяли вирішенню питання, що стосується Дубенщини. В області розробили Програму заходів щодо комплексного протипаводкового захисту сільських населених пунктів від шкідливої дії води, яку подадуть на розгляд міжвідомчої комісії при Кабміні з питань державних інвестиційних проектів. Заплановані заходи у проекті потребують 190 мільйонів гривень, в тому числі в межах 128 мільйонів на Дубенщину. Зокрема програмою передбачено очистку р. Іква від Млинівського водосховища до Кременецького району, на що треба 120 млн. грн., а також відновлення водойми в урочищі Тартак (4,6 млн.грн.), що дозволить уникнути підтоплення с. Дитиничі-Переросля та завершити роботи у с. Привільне (4 млн.грн.). Згідно з попередніми підрахунками, проект – інвестиційно привабливий, його реалізація дасть прибуток у 375 мільйонів. Звернення підтримали усі присутні 24 депутати.
На відміну від попереднього питання не були такі одностайні обранці, коли вносили зміни до бюджету на 2017 рік. І хоча Сергій Гаврилюк проголосував проти, а Наталія Андріюк та Віталій Яворський утримались – рішення прийняли.
Одноголосно депутати райради затвердили Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року в Дубенському районі та плану заходів щодо її реалізації; технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка передається в оренду строком на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Варковицької сільської ради та на території Іваннівської сільради для іншого сільськогосподарського призначення (обслуговування майнового комплексу). Заступнику голови районної ради Бронському Андрію присвоїли черговий 8 ранг посадової особи місцевого самоврядування четвертої категорії посад.
На завершення депутати схвалили план роботи районної ради на 2018 рік та внесли зміни до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад селища, сіл району.

(843)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.