У Дубні визначились майбутні учасники чемпіонату світу (фото)

У Дубні відбувся відкритий чемпіонат України з гирьового спорту
Не лише фізичну підготовку, а й силу та витримку цими вихідними, 23-24 березня, у Дубні демонстрували понад 100 спортсменів. До Дубна з’їхались 116 гирьовиків з 13 областей України – Київщини, Дніпропетровщини, Херсонщини, Рівненщини Львівщини, Хмельниччини, Закарпаття, Тернопільщини, Сумщини, Донеччини, Чернівеччини, Харківщини, Запоріжчини та сусідньої Польщі.

Через відрядження міського голови урочисте відкриття змагань, яке відбулось у суботу, змістили в часі. Спортсмени спільно виконали гімн та підняли блакитно-жовтий прапор. За сприяння і допомогу організатори змагань відзначили мера Василя Антонюка, директора спортшколи Василя Лозанюка, партнерів чемпіонату Тучака Олександра та Меткого Володимира.

«Десь у жовтні голова правління Асоціації гирьового спорту Андрій Ігорович Яремус запропонував мені провести в нас чемпіонат України. Я, не довго думаючи, погодився. Погодив змагання з Василем Антонюком, нашим міським головою, з місцевими спонсорами. Велика подяка партнерам чемпіонату, які допомогли втілити в життя цю ідею, а саме Дубенському відділенню ТОВ «Західної агровиробничої компанії» в особі Тучака Олександра та директору ТОВ «Традекс» Меткому Володимиру. – розповідає Андрій Грицак. – Чемпіонат – міжнародний, це відкритий чемпіонат України, який є відбірковим до чемпіонату світу, що відбудеться в Ірландії. На змагання приїхали спортсмени з 13 областей України та поляки».

На 6 помостах у перший день турніру гирьовики змагались у таких вправах як ривок (жінки, чоловіки) і поштовх, у другий – за довгим циклом жим гирі та естафета. Розпочали боротьбу за першість дівчата. 218 разів гирю підняла молода спортсменка з Ужгорода.

«Загалом у спорті я 17 років. Через травму перестала займатись гандболом, але уже рік займаюсь гирями. Сьогодні я показала найкращий результат за цей час. Що потрібно для цього? Перш за все, віра в себе, наполегливість, праця і дуже сильно цього захотіти. Для мене дуже важлива моральна підготовка, три рази в тиждень тренуюсь з гирями та два рази – кардіотренування», – поділилась секретом з журналісткою Інформаційного порталу м. Дубно Надія Воронова.

Судили спортсменів професійні гирьовики, які й визначили переможців. В особистому заліку з Рівненської команди першість здобули:
Грицак Андрій (80 кг), Васінський Роман (87 кг), Продун Валерій (ветеран), Бовгира Сергій, Грицуняк Ігор (ветеран).
Призерами чемпіонату стали: Степанюк Тарас, Котвінський Олексій, Мелещук Олександр, Ліщук Валерій, Петручок Дмитро, Степанюк Роман, Дзюбук Марія, Шокот Василь, Мілецький Василь, Грицуняк Ігор, Козак Володимир, Пашко Сергій.

У загальнокомандному заліку перше місце посіла команда зі Львова, яка на 5 балів випередила Рівненську команду. Бронзу здобула Тернопільська команда.

У командній естафеті (3х3 чоловіки) команда з Рівненщини, у складі Степанюка Тараса, Васінського Романа і Грицака Андрія, стала третьою. Друге місце здобули гирьовики з Закарпаття, а перемогу – з Тернопільщини.

Урочисто нагородили спортсменів кубками та медалями у неділю, 24 березня.