У Дубні показали фільм, переглядати який не можна без сліз

На Дубенщині зняли фільм про загиблих Героїв-земляків
«Нескорені ворогом» – саме так називається фільм, який розповідає про Героїв з Дубенщини, що загинули під час непроханої і неоголошеної війни, в зоні проведення так званої АТО. І у неділю, 15 жовтня, його вперше продемонстрували для публіки. Щоправда не для широкого загалу, а лише – для найближчих людей загиблих захисників, їхніх батьків, дітей, бабусів, дідусів, сестер та братів. Організатором такого проекту стала дубенчанка Тетяна Філімоненко за співавторства Лариси Бутрій. Фінансування проекту теж лягло на плечі сім’ї Філімоненко.
«Цей фільм ми зняли для того, аби не стерти пам’ять про воїнів, що захищали нас, цілісність та кордони України на Сході і виховати патріотизм у молодого, підростаючого покоління. Я прошу у вас вибачення, батьки, та дякую Вам за ваших синів» – розповіла пані Тетяна під час презентації.

Окрім рідних загиблих, на захід були запрошені голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк, начальник управління праці і соціального захисту населення РДА Тетяна Чоботар, дубенчанин Руслан Мосійчук, духовенство Свято-Іллінського собору м. Дубно – протоієрей, настоятель цього храму Ігор Когут, клірик Ігор Волянюк та протодиякон Олександр Цомпель, лікарі.
Саме з благословення священиків і розпочали показ фільму, який значно відрізняється від традиційного кіно. «Нескорені ворогом» складається з окремих сюжетів, вміщує відео реальних бойових дій (взяті з Інтернету), фото захисників-земляків, мальовничі пейзажі Дубенщини та її історію. А ще головну роль у фільмі виконують не спеціально навчені актори, а самі загиблі, їхні рідні, друзі, вчителі, наставники, сусіди тощо, які розповідають про воїнів та згадують якими вони були. Кожен сюжет був відділений від іншого музичною композицією, віршем, які присвячені захисникам, їхнім батькам, родинам…Один за одним під музичний супровід з’являлись епізоди життя героїв – Романовича Олега, Петра Накидалюка, Сергія Швеця, Дмитра Момотюка, Володимира Петренюка, Петра Полицяка, Дмитра Напрієнка, Сергія Кочетова, Леоніда Герасимчука. Почуття справедливості, патріотизм, витримка, невміння відмовити, цікавість, любов до книг, жага до роботи, зрештою, активність під час революцій – риси та дії, що були спільними для багатьох загиблих, хоча й в кожного своя історія, відмінна від інших. Так, наприклад, Петро Накидалюк ще за життя лишив лист, у якому попросив у мами вибачення, що не повернеться, ніби відчував. Інший герой Петро Полицяк, обороняючи Донецький аеропорт, врятував життя побратиму, однак, сам врятуватись не зміг. І такі свої історії у всіх захисників, кожна з яких омита чималою кількістю гірких сліз. Щоправда, не змогли дізнатись присутні глядачі про останнього загиблого Леоніда Герасимчука. Не втрималась дружина, рана якої ще така свіжа, не змогла стримати своїх емоцій. Але й це не дивно, адже найближчі люди воїнів ніби знову порозмовляли, побачили дорогих синів, чоловіків, любих татів.
І хоча організатор проекту Тетяна Філімоненко затратила чимало часу задля втілення цієї ідеї, а іноді навіть ризикувала життям (автомобіль смижанки загорівся по дорозі в с. Берег) – кінцевим результатом жінка задоволена. Адже пам’ять про загиблих земляків лишиться назавжди.

Завершилась прем’єра «Нескорених ворогом» панахидою та виконанням священиками піснеспіву «Вічна пам’ять», подякою для людей, що допомагали у реалізації проекту, знімальній групі і т.д.. Від імені усіх батьків Ніла Шатнік висловила вдячність Тетяні Філімоненко за те, що вона об’єднала їх усіх в одну велику родину. В подальшому фільм демонструватимуть для учнів, студентів, земляків та уже думають про демонстрацію стрічки для широкої аудиторії.

 

(558)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

2 Responses

  1. Листопад 7, 2017

    […] неділі, 5 листопада, у Студінці демонстрували фільм «Нескорені ворогом», так як 1 листопада минула річниця загибелі […]

  2. Листопад 13, 2017

    […] ворогом», прізвище загиблого. Нагадаємо, завершилась прем’єра «Нескорених ворогом» панахидою та виконанням […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.