У Дубні діє центр для дітей з особливими освітніми потребами (фото)

У Центрі логопед, практичний психолог, лікар-реабілітолог надаватимуть послуги безкоштовно
Інклюзивно-ресурсний центр – нова установа у Дубні, яку першою відкрили в області. Діє він на базі Дубенської гімназії №2 (Морозенка, 34) і покликаний здійснювати психолого-педагогічну підтримку дітей та батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Послуги, що надаватимуть в Інклюзивно-ресурсному центрі (далі Центрі) – безкоштовні.
Рішення про створення комунальної установи прийняли у травні на сесії Дубенської міськради і протягом літа працювали над його реалізацією. Минулого тижня, 28 серпня, Центр урочисто відкрили. І наразі вже провели 13 консультацій – батьки 22 дубенчан бажають, аби їхні чада відвідували установу.

«Наш Центр складається з двох кімнат – приміщення для первинної консультації з батьками, для засідань фахівців центру та кімнати для психологічного розвантаження дітей, розміщення робочих місць спеціалістів, ігрової зони, – розповідає керівник комунальної установи Людмила Одварко. – Завдання центру такі:
корекційна робота з дітками;
співпраця з навчальними закладами – загальноосвітніми, дошкільними, закладами профтехнавчання та дітками на домашньому навчанні;
підтримка родин, що виховують дітей з особливими освітніми потребами;
реєстр навчальних закладів, які здійснюють інклюзивне навчання та таких фахівців;
співпраця з реабілітаційними центрами та медичними установами».

Центр можуть відвідувати діти від 2 до 16-18 років. А для цього потрібно:

  • звернутись у Центр і одному з батьків або ж законних представників дитини написати заяву;
  • надати документ, що посвідчує особу та свідоцтво про народження дитини;
  • якщо дитина має інвалідність – подати медичний документ та історію розвитку дитини, а в разі потреби – довідку від психіатра.

Тоді ж фахівці здійснять комплексну оцінку дитини, яка визначається за такими критеріями: фізичний розвиток дитини, розвиток пізнавальної, емоційно-вольової сфери і рівень мовленнєвого розвитку. Після чого, враховуючи вік, потреби та можливості малят, спеціалісти надаватимуть допомогу. І залежно від віку визначатимуть час перебування юних дубенчан в установі, здебільшого заняття короткотривалі.

«Всі етапи роботи з дитиною проводяться в присутності і за участі батьків, що є неабиякою знахідкою для роботи нашого Центру. Рідні починаючи від написання заяви, від участі в проведенні комплексної оцінки, складання спільно з фахівцями програми супроводжують свою дитину. Батьки беруть участь у навчанні і вихованні своїх чад і це – дуже важливо. В майбутньому ми плануємо проводити супровід батьків, надавати консультативну, методичну допомогу з тих питань, які їх турбуватимуть при вихованні своїх синів і донечок», – зауважує Людмила Одварко.
Та демонструє робочі місця фахівців, ігрову зону, мультимедійне обладнання, дидактичні матеріали і т.д.

В установі сьогодні працює 3 працівники – директор, практичний психолог та вчитель-реабілітолог. Але Центр вже оголосив конкурс і запрошує на роботу людей, що люблять дітей та готові поділитись своїми знаннями та навичками, зокрема: логопеда, сурдопедагога, дефектолога, олігофренопедагога. В процесі функціонування установи та при визначенні потреб залучатимуть необхідних і додаткових спеціалістів.

(1097)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 26 Лютого, 2020

    […] Дубні відкрили напередодні навчального 2018-2019 років як перший в області. Отримати послуги логопеда, психолога чи іншого […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.