Цукровики вимагають безпеку та порядок

Мешканці мікрорайону Цукровий у Дубні добиваються встановлення світлофору та порядку з громадським транспортом
Про проблеми віддаленості від центру міста чи не найкраще знають, мабуть, мешканці дальних районів, зокрема Цукрового заводу. Як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, місцеві жителі потерпають від відсутності громадського транспорту у години пік. Люди не встигають вчасно на роботу, в лікарню тощо, а часом близько години чекають на автобус. Та це не єдина проблема, що хвилює дубенчан. Цукровиків також турбує брак світлофору в їхньому мікрорайоні. І хоча вже не раз вказували кінцевий термін, коли його встановлять – світлофора так і немає. Міська рада не може його встановити, оскільки дорога, що пролягла через ту частину міста державного значення (Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече). Також значно погіршує ситуацію з перетином дороги – паркування великогабаритних автівок, як на самому пішохідному переході, так і поруч.
З усіма цими проблемами активні мешканці разом з представниками ЗМІ прийшли на прийом міського голови 19 лютого. Поки чекали зустрілись з народним депутатом Олександром Дехтярчуком, який і запросив делегацію до себе в приймальню. Ініціатор зібрання Володимир Шишак розповів про проблеми, акцентуючи на відсутності світлофору. На що народний обранець сказав, що контролює це питання і вже кілька раз звертався в Службу доріг. Нардеп навіть спробував зв’язатись з заступником начальника Служби доріг Миколою Козачком, але останній не відповідав.
«Це питання в мене на контролі. Я особисто тричі говорив з начальником Служби автомобільних доріг. Говорячи про безпеку руху в Дубні за моєї ініціативи встановлено два пішохідних переходи з датчиками і вже п’ять лежить у Дубноводоканалі. У нас є письмова відповідь по цьому світлофорі. У Службі автомобільних доріг пообіцяли: «після завершення проектних робіт буде проведено тендер на виконання робіт з монтажу даного об’єкту. Роботи планується завершити до 1 вересня цього року» – каже Олександр Дехтярчук.
Уже на прийомі міського голови цукровики віддали колективне звернення з підписами тамтешніх мешканців та звернулись усно. Володимир Шишак знову ж таки поцікавився, що робить міська рада, аби діти, дорослі, що переходять дорогу в школу, садок почували себе в безпеці.
– Щодо світлофору, то це дорога державного значення і Служба автомобільних доріг по цьому питанню працює. В першому кварталі цього року буде достеменно відомо щодо вирішення питання. Ми не раз звертались у цю службу. Але, пойміть мене правильно, зараз усім на все наплювати – все перекидається на органи самоврядування. Якби я мовчав, то б їм було б до лампочки – повідомив Василь Антонюк.
– Тоді наступне питання. Там постійно зупиняються фури та великогабаритні автомобілі, там влаштували тир, стоянку. Вони розбили узбіччя, яке дорожники просто засипали, щоб була галочка, що там було все гарно зроблено, а в час потепління люди з дітьми падають в баюри. «Фури» зупиняються на місці громадського транспорту, де маршрутки мають висаджувати людей. Сьогодні зранку я був свідком, коли о 8.05 приїхала маршрутка, а там був лише один проїзд до зупинки (можу показати фотографію). Кудою вона мала назад виїжджати, чи робити маневр, чи крутитися на місці, щоб створювати аварійну ситуацію? Хто має те контролювати?
– А в поліцію Ви зверталися? – запитав Василь Антонюк та розповів: – В середу чи четвер я виїхав із депутатом міської ради, з керівником Дубноводоканалу, так як в компетенцію підприємства входить питання благоустрою, на місце. І я, як міський голова, вирішив поставити там знаки. Один, їдучи з Кременця, де стоїть біл-борд, за метрів 5–10 в сторону пішохідного переходу знак «Зупинка заборонена» з протяжністю 100 м. Так само з лівої сторони поставити знак «Стоянка заборонена» протяжністю в сторону пішохідного переходу 50 метрів і 100 метрів вперед. З правої сторони, щоб не могли деякі підприємці зняти, вирішили на електричному стовпі встановити знак «Зупинка заборонена». Я думаю, що протягом 10 днів ці знаки будуть встановлені. А до вас прохання – допомогти проконтролювати та підтримати ситуацію.
В межах 10-денного терміну дорожні знаки на міцній основі у телефонній розмові пообіцяв встановити і начальник Дубноводоканалу Сергій Кирчук.

Також Василь Антонюк розповів, що власники громадського транспорту відчули його позицію і пообіцяли за 3-4 дні вирішити ситуацію з відсутністю маршруток і вчасністю їхнього приїзду відповідно до графіків.
– В нас в Дубні є досить маршруток і переїзд для них – не перешкода. Я думаю, що якби всі автобуси, що мали б їхати, рухались згідно з графіками, мешканці б Цукрового не страждали. Там друга «одиниця» мала б перекрити п’ятнадцятку і бути о 8:30 чи 8:35, але її немає. Перевізника просто лишили без маршруту. З підприємцем з невідомих причин розірвали договір у 20 числах січня, хоча він дійсний до 1 квітня. А рейс ніхто не перекриває – ділиться думками Володимир Шишак.
До слова, на засіданні виконавчого комітету заступник керівника муніципальної дружини сказав, що договір було розірвано з об’єктивних причин в односторонньому порядку. Але чи мають від таких дій страждати пасажири?
Дубенчани також поцікавились графіками руху маршрутних транспортних засобів на зупинках. Міський голова сказав, що розмовляв з підприємцями і за 10 днів вони мають бути. Чи будуть графіки руху та як швидко внесуть зміни, удосконалять графіки руху громадського транспорту – поки не відомо. Але як раніше з’ясовував кореспондент Інформаційного порталу м. Дубно, спеціалістами Національного університету водного господарства уже розроблені нові схеми та графіки рухи маршрутних засобів у Дубні. Кожен з них значно вдосконалений, але разом взяті – вони не працюватимуть та не будуть зручними для людей.
Зрозуміло, що встановлення світлофору на дорозі державного значення не належить до компетенції міськради. Та чи вирішить «білий дім» на Замковій проблеми цукровиків місцевого рівня? Сподіваємось, що заплановані знаки все ж лякатимуть водіїв вантажних автівок, тим самим стимулюватимуть уникати створення аварійних ситуацій та знищення узбіччя. Можливо, поліцейські спільно з Козацькою вартою вплинуть на швидкість та зупинку/стоянку транспортних засобів на дорозі, що пролягає через мікрорайон Цукрового заводу.

(547)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.