Центр дозвілля: чому навчають і які перспективи (фото)

Після відкриття центру дозвілля у Дубні з’явилося багато охочих займатися спортом. Чи вистачить залів у центрі дозвілля на всіх?
Як і оголошувалося офіційно під час гучного та довгоочікуваного відкриття центру дозвілля (спортшколи) у Дубні вартістю у десять мільйонів, заклад розпочав свою роботу 15 вересня. Цієї миті з нетерпінням очікували як тренери, так і юні спортсмени міста. Нарешті є будівля для занять спортом, де все в комплексі. До її появи діти Дубна майже десять років змагалися у секціях при школах, що було доволі незручно. Як зауважує директор Дубенської дитячо-юнацької спортивної школи Василь Лозанюк, тренерам в таких умовах вдалося згуртувати дітей і зберегти команди та колектив ДЮСШ м. Дубно в цілому.
Наші кореспонденти побували на перших заняттях у центрі дозвілля. Того дня паралельно відбувалися тренування з волейболу та баскетболу. Заняття розпочинаються щодня з 15 год. для найменших (з розрахунку, щоб відпочили після уроків в школі та пообідали), а далі – для старших.

Керівник школи розповідає:
«Батьки доволі активно приводять своїх дітей до ДЮСШ, запитують, які секції є, обирають підходящий для дитини вид спорту. Після відкриття центру дозвілля охочих з’явилося значно більше. Окрім всього, займаються у новеньких спортзалах і вже укомплектовані команди».
Хоч залів замало і особливо розігнатися ніде, на сьогоднішній день місця вистачає. На перспективу розвитку потрібно розширятися. Наразі розробили графік занять. Сьогодні при школі працює 11 тренерів, навантаження для них вистачає. Займається понад 200 дітей. Але якщо діти ще прибудуть, то формуватимуться додаткові групи, а керівник школи звертатиметься до влади міста, щоб передбачили фінансування. У будь-якому разі, у ДЮСШ – нікому не відмовлятимуть і двері центру дозвілля відкриті для всіх.
Нині графік тренувань – зручний та гнучкий. Щоправда лише для тих дітей, які навчаються в першу зміну. Дирекція закладу в подальшому має намір (при появі достатньої кількості бажаючих дітей) спробувати запровадити тренування і в ранковий час для тих учнів, що ходять до школи у другу зміну. Звичайно ж, якщо таких вихованців набереться необхідна кількість для укомплектування групи.

При Дубенській ДЮСШ безперечно найпопулярніший вид спорту – веслування на байдарах та каное. Адже на веслувальній базі виріс не один чемпіон світу. В теплу пору року тренування відбуваються на базі, а взимку – фізичну підготовку діти отримуватимуть у залах центру дозвілля. Також при ДЮСШ працює відділення волейболу та баскетболу, футболу, легкої атлетики та дзюдо. Баскетбол, волейбол та легка а атлетика – і для дівчаток і для хлопчиків.
Василь Лозанюк з перших уст поділився новиною, що для відкриття додаткового відділення велоспорту вже найшли тренера – майстра спорту Віталія Чужду.
І хоча популярною у місті стала художня гімнастика, цей вид спорту розвивається на приватних засадах та відокремлено від ДЮСШ. Як пояснив керівник спортшколи, для занять гімнастикою потрібно добудувати ще одну залу. Але навіть не в приміщенні справа. Проблема в тому, що немає тренера, який погодився на мінімальну тренерську ставку працювати 24 години в місяць у Дубні. В місті ж своїх гімнастів-тренерів немає, а з обласного центру чи іншого містечка на таких невигідних умовах працювати на ставці у ДЮСШ навряд чи хто забажає. Також в перспективі відкриття відділення важкої атлетики. Для важкоатлетів планують добувати залу.

Директор центру дозвілля каже, що сьогодні дуже багато охочих займатися у Дубенській ДЮСШ. Пропри те, що залів у центрі дозвілля обмаль, для всіх бажаючих двері спортшколи – відкриті, графіки занять вже розмішені на стендах, а тренери чекають на своїх вихованців.
Що не кажіть, а краще, щоб діти були зайняті у позаурочний час фізичним загартуванням і розвивалися, аніж тинялися вулицями міста. Будемо сподіватися на подальший розвиток та розширення спортивної галузі у Дубні та всіляке сприяння у цьому зі сторони влади. Адже розвиток спорту – не лише ознака турботи влади про громадян, а й, в першу чергу, запорука здоров’я нинішніх та майбутніх поколінь.

(1508)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.