Трьохголова лікарня? Немає керівника, але 3 виконуючих обов’язки?

У Дубенській лікарні одному медику у прийнятті на посаду відмовили, іншого – прийняли
Дубенська центральна районна лікарня останнім часом часто з’являється на сторінках, у сюжетах видань. То головного лікаря звільнили, але він пішов на лікарняне, то працівники не витримали і перекрили трасу через заборгованість по виплаті заробітної плати. Як змінилась ситуація у закладі і чи отримали кошти медики – дізнавались журналісти Інформаційного порталу м. Дубно.
У медзаклад ми навідались 11 грудня, там саме завершилась внутрішня нарада, на якій могли в.о. головного лікаря призначити Радея Олександра. Адже він днем раніше прийнятий на роботу у лікарню. Як так – розповіла начальник відділу кадрів Лариса Тростянчук.

– На Міхневича Миколу Олександровича, лікаря-невропатолога, 21 листопада розпорядженням голови Дубенської районної ради покладено виконувати обов’язки головного лікаря Дубенської центральної лікарні. Перший наказ, який він видав, був саме про звільнення Віталія Петровича Табачука із посади головного лікаря.
– Чи правда те, що Віталій Петрович написав заяву на вакантну посаду у реанімації і що йому відмовили?
– 21 листопада Віталій Табачук був звільнений з посади, а 22 листопада написав заяву на прийняття на посаду лікаря-анестезіолога у відділення анестезіології та інтенсивної терапії, там є вакантна посада. Його заява вирішувалась протягом двох тижнів, але Віталію Петровичу було відмовлено.
– А пояснення яке було?
– Пояснили це тим, що є усне розпорядження пана Парфенюка, оскільки він в нас розпорядник коштів, що нікого не приймати ззовні на посади, тому що в майбутньому має бути велике скорочення і пропонувати нашим працівникам займати вакантні місця. Так пояснили відмову від прийняття на посаду.
– Тобто Віталію Табачуку відмовили, а Олександра Радея прийняли на посаду, при чому стоматолог за спеціальністю став працівником фізіотерапевтичного відділення?
– Олександра Радея прийняли на посаду на 0,25 ставки. Він приніс документи із Центру зайнятості, військкомату, тобто всі, що необхідні при працевлаштуванні. Під заявою підписалася завідуюча фізіотерапевтичного відділення, що вона буде його табелювати. Робочий день у нього має бути 1 год 52 хв.

Проте після 9 год новоприйнятого працівника на робочому місці не було. На запитання відповіла завідувач фізіотерапевтичного відділення Тетяна Юзвяк:
«Олександр Радей прийнятий стажистом на певний період часу. Як тільки він приступить до роботи, то вже плануватиметься графік роботи на наступний рік. Стажування медсестри проходять 1 місяць, то напевно скільки і лікар проходитиме. Вищу медичну освіту він має, то чому б і не навчитись? Свої обов’язки він виконуватиме згідно з посадовою інструкцією».
Так як Олександр Радей не був працівником райлікарні призначити в. о. його не могли. Хоча й це намагались зробити майже одразу після призначення Миколи Міхневича. Однак, третина колективу усно без протоколу проголосувала, щоб закладом керував Микола Олександрович. Хоча медики подейкували, що останній на другий день після видачі наказу про звільнення Віталія Табачука намагався зняти з себе обов’язки головного лікаря. Але при зустрічі з журналістами в адміністрації перед засіданням Ради регіонального розвитку Микола Міхневич цю інформацію не підтвердив. Більше того, в.о. головного лікаря і надалі може бути Микола Нечипорук, якого усунули від цих обов’язків на період розгляду справи адміністративною комісією. Комісія при міській раді перевіряла достовірність зайняття цієї посади Миколою Олександровичем і наразі у лікарні чекають її рішення. Все ж чи може Олександр Радей виконувати обов’язки головного лікаря?
«У нас є постанова і ми нею керувались. Минулого тижня вже приїжджали пан Козак із паном Радеєм, щоб бути виконуючим обов’язків головного лікаря без того, що він не є основним працівником лікарні. І ми керувались Постановою Кабінету Міністрів за 2017 рік, що при вакансії посади головного лікаря, а вона – виборча, може очолювати тимчасово до трьох місяців працівник, що є в штатному розписі. Так як пан Радей не був основним працівником, то ми йому відмовили у виконанні обов’язків головного лікаря. Зараз він вже є в штатному розписі і займає посаду лікаря-стажиста з ЛФК. Поки не створиться комісія на базі районної ради і протягом трьох місяців не затвердить головного лікаря – Олександр Радей може бути в.о.», – розповіла Лариса Тростянчук.

Ситуацію щодо відмови Віталію Табачуку у прийнятті на посаду голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк пізніше прокоментував так:
«Окрім розпорядження, був лист про те, що зараз проводиться оптимізація комунального підприємства «Дубенська центральна районна лікарня» з метою обмеження прийому людей на роботу. Інформація про те, що Віталію Табачуку відмовили через моє розпорядження – не відповідає дійсності. Якщо ж йдеться про оптимізацію лікарні, то це розпорядження стосується прийняття будь-якого працівника. А до Віталія Петровича я ставлюсь так, як і раніше. І сьогодні дав доручення, щоб мені зробили вибірку кого приймали на роботу за цей час».
Тому хто ж в. о. головного лікаря у Дубенській райлікарні – наразі не відомо. Але можуть це зробити – заступник Віталія Табачука лікар-травматолог Микола Нечипорук, лікар-невропатолог Микола Міхневич та лікар-стажист ЛФК, а до цього стоматолог, Олександр Радей. Хоча медикам головне – можливість спокійно працювати і вчасна виплата заробітної плати. Працівники ЦРЛ зарплату врешті отримали і дуже здивувались, коли 10 грудня частково отримували аванс, який, зазвичай, має бути 19 числа.

(2078)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.