Талановиті львів’яни презентували виставку у Дубні (фото)

Подружжя Малярчуків привезло свої роботи в Дубенський замок
Чорно-білі та кольорові картини заполонили залу палацу Любомирських у Державному історико-культурному заповіднику м. Дубно напередодні. А от вчора, 4 липня, виставку «З Україною у серці» талановитих майстрів зі Львова Костянтина Малярчука (графіка) та Наталії Малярчук (петриківський розпис) відкрили. Побувати на презентації пощастило й дітям з Авдіївки.

Яскраві кольори, петриківський розпис давно вабили пані Наталю. Та навчатись жінка почала у 2009 р. на курсах Юлії Рожкової в Києві, а тоді в 2010 р. у Галини Назаренко, художниці, що вдруге показала петриківку світові. На першій картині майстриня зобразила чоловіка в образі козака Мамая під дубом.

«Я думала, що буду для себе малювати, але мене підтягнула, допомогла організувати першу виставку Галина Назаренко. Пізніше ми спільно презентували виставку у Грузії. Через свою довірливість, коли мені майстри петриківського розпису розповідали, що малюють з голови, без попереднього начерку, я в це вірила, а тому зараз мені легше створити щось нове, ніж копіювати. Особливість моїх картин – в сюжетах, я не боюсь експериментів, не боюсь порушити усталене. Наприклад, петриківський бичок просто пасеться, а в мене телець, який є астральним символом України, з сонцем, стоїть на земній кулі в квітах» – ділиться Наталія Віталіївна.


З 2011 року художниця мала 7 персональних виставок і 3 спільних виставки із чоловіком. Разом з петриківськими майстрами брала участь у 5 виставках проекту «Петриківка – душа України» в Грузії та України (Канів, Київ, Львів, Чернігів). Через проблеми зі здоров’ям після трирічної перерви у роботі пані Наталя відкрила ще й для себе іконопис. Попри навчання в Українському католицькому університеті художниця уже розписала церкву, 8 ікон та плащаницю. Жінка малює на всьому – на чому малюється, прикладом цього є сумка майстрині.


Архітектора за професією, а художника в душі Костянтина Івановича до роботи графікою надихнула   дружина, яка близько 50 років почала займатись петриківкою. Спільно з нею в одній із кімнат помешкання чоловік займається творчістю. У 2013 році архітектора вразив роман В. Шкляра «Чорний ворон», який він практично за 2 ночі прочитав і вирішив його проілюструвати. За рік часу художник виконав чорно-білі роботи до роману «Залишенець. Чорний ворон». У 2015 проілюстрував книгу «Переселенець», а через рік – з’явились ілюстрації до збірки І. Франка «Зів’яле листя».

«Виконати їх було нелегко, так як це інтимна лірика. Я попробував зробити все від літературного героя, вибрав найцікавіші моменти від січових стрільців, закінчуючи сучасним захисником АТО», – каже художник та більше розповідає про особливу роботу «Повернення або невідомим героям російсько-української війни»: – Це портрет мого колеги Анатолія, він архітектор і майор Збройних Сил України, який два рази був в АТО, а від поранення помер у минулому році. Після того як він показав мені фото АТО на своїй мильниці я вирішив зробити його прообраз».


Побачити на власні очі та оцінити виставку петриківського розпису та графіки можуть усі бажаючі, відвідавши Дубенський замок.

(360)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.