«Світанкову зорю» – реанімувати, а техперсоналу – виплатити оздоровчі

Депутати міської ради близько години вирішували чи бути на Дубенщині дитячому оздоровчому табору
Чергова 54 сесія Дубенської міської ради відбулася 22 червня. На сесію було винесено 110 питань, деякі з яких вирішувалися швидко та просто, а деякі – змусили депутатів сперечатися.
Розпочалася сесія традиційно депутатськими зверненнями: поступило прохання від депутата Ольги Коцюби виділити кошти на капітальний ремонт приймального відділення акушерського стаціонару пологового будинку, оскільки ремонт об’єкту не проводився з моменту введення в експлуатацію приміщення та знаходиться в аварійному стані. Також Ольга Борисівна попросила допомогти з облаштуванням в’їзду автотранспорту на територію Дубенського пологового будинку та дитячої поліклініки. Петро Янок звернувся до депутатів з проханням посприяти з виготовленням документації на облаштування тротуару по вулиці А. Шептицького, що біля СЗОШ №5 та представив інтереси жителів ОСББ «Мир», що на вул. Семидубській, 9, які не можуть власними силами облаштувати прибудинкову територію та асфальтне покриття.

Обурення Василя Антонюка викликало звернення Юрія Момотюка на захист обслуговуючого персоналу освітніх закладів нашого міста з проханням посприяти вирішенню питання щодо виплати допомоги на оздоровлення.
«Такі питання мають вирішуватися напряму зі мною, а не виноситися на депутатський розгляд» – сказав міський голова.
Яків Вагілевич запропонував перейменувати зупинку «Онкодиспансер», оскільки даний заклад вже давно не функціонує. Депутати погодилися з необхідністю змінити назву і домовилися повернутися до даного питання згодом.
Викликало безліч протиріч питання виставлення «Світанкової зорі», дитячого оздоровчого табору, який знаходиться у с. Судобичі на аукціон, так як заклад вже декілька років руйнується без належного догляду.

Ольга Ляшенко пояснила чому це питання вимагає термінового вирішення:
«На сьогоднішній день 478 тис. гривень дійсно витрачені на заробітну плату сторожам. Це є не раціональним розподіленням коштів. Доки ми будемо збирати збори, пропонувати різним суб’єктам господарювання та різним релігійним громадам на різних умовах співпрацю, писати проекти щодо співфінансування – об’єкт руйнується щоденно і його потрібно рятувати».
Суперечка між депутатами розпочалася зі слів Юрія Момотюка, який відразу висловив свою готовність боротися за право на існування оздоровчого табору:
«В нас оздоровлення дітей проводиться на асфальті біля шкіл, при тому всьому ми маємо 4 га землі в лісі з чистою екологією. На мою думку, на сьогоднішній день продаж такого закладу є не доцільним, хоча міський голова має іншу думку».

На що мер відповів:
«Вже 2,5 роки «Світанкова зоря» руйнується. Я пропоную за кошти від продажу побудувати у цьому році басейн тому, що я впевнений, закладу ми нічого зробити не зможемо. Ми не дамо ради з цими будівлями, оскільки потрібно модернізувати повністю об’єкт: шукати персонал, шукати кошти, щоб заклад утримувати. Ніхто не говорить, що його потрібно продати – ми можемо здати його в оренду, використати з вигодою для оздоровлення наших дітей».
Очільника міста підтримав Леонід Дудко, який зауважив, що утримувати дітей потрібно лише двічі на рік, а весь інший час заклад необхідно підтримувати, ремонтувати і, знову ж таки, платити заробітну плату сторожам. А Петро Янок взагалі запропонував передати «Світанкову зорю» Відділу молоді, фізкультури та спорту, але його ніхто не підтримав.
«Ми маємо два варіанти вирішити дане питання: перше – це залишити все в такому стані, в якому воно є, а другий варіант – продати. Так, міська рада є власником «Світанкової зорі», але ми не є ефективним власником. Тому я схиляюся до думки, що її все-таки потрібно виставити на продаж і залучити ці кошти до майбутніх проектів. Проте якщо ми залишимо об’єкт на балансі міста і захочемо зробити з нього дитячий табір, то прийдеться весь бюджет міської ради витрачати на «Світанкову зорю» і лише тоді там буде толк» – підтримав у цьому питанні мера Микола Пилипчук.
Багато депутатів виступили на захист табору, оскільки вважають недоцільним втрачати з балансу міста такий об’єкт.
«Сьогодні на басейн вам потрібно віддати «Світанкову зорю», а завтра що будемо продавати? Ви самі щойно сказали, що катастрофи там немає. Я думаю потрібно розробити проектно-кошторисну документацію і працювати там з спортсменами, освітянами і всіма небайдужими мешканцями Дубна» – запропонував Юрій Момотюк спільно взятися за вирішення проблеми.
Його підтримав і Юрій Мельник, який теж проти продажу «Світанкової зорі»:
«Можна зробити в рік по-одному будиночку, можна зробити по-два. Можна дати підприємцям: їхні діти можливо й не будуть там відпочивати, а діти працівників підприємств будуть, а також діти-сироти, соціально не забезпечені діти. Коли я був дитиною, я бачив, що влада про нас піклувалася, а зараз, вибачте, вона хоче продати і сказати стільки вона на цьому заробила».
Обговорення майбутнього «Світанкової зорі» тривало близько години. В результаті більшість депутатів не схвалили пропозицію Василя Антонюка щодо виставлення даного об’єкту на аукціон, а вирішили спробувати його реанімувати.
Позачергово винесене питання щодо залізниці довго не обговорювалося і більшістю депутатів було вирішено відмовити «Рівненській дирекції залізничних перевезень» регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» щодо відшкодування збитків за перевезення пільгових категорій громадян у 2018 році в зв’язку з тим, що на відповідні видатки фінансовий ресурс бюджету міста державою не передано.
Про інші рішення прийняті депутатами Дубенської міської ради читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(614)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.