Сумна статистика: щороку рак виявляють у 100 містян

А лікарі вузького профілю не повертаються в Дубно
Про це йшлось на засіданні виконавчого комітету Дубенської міської ради сьогодні, 21 березня. Під час питання про хід виконання розпорядження голови обласної адміністрації щодо забезпечення стану матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я порушили проблему відсутності лікарів вузького профілю у місті. Медицина фінансується з державного бюджету, однак через її низьке фінансування лікарі виїжджають в інші міста, а здебільшого за кордон.
«Ми поговорили і в серпні цього року прийде тільки один травматолог, і то дорослий, який прийматиме в поліклініці, уже не кажучи, що немає дитячого травматолога. Скоро буде проблема з дитячим окулістом. Річ у тому, що вузькі спеціалісти – люди пенсійного віку, – зауважив Василь Круцик. – А ще зарплати в медиків – низькі. І от при бесіді з дубенчанами, що навчаються на лікарів, після 4-5 курсу вони кажуть, що поїдуть за кордон. Виїжджають цілими курсами. Навіть після нашого коледжу діти їдуть в Польщу».
Серед членів виконкому почалось обговорення як зробити так, щоб ситуація не стала гіршою. Подекуди дискусія переходила на емоції. Деякі виконкомівці вважали, що треба кошти з міської казни спрямовувати на пріоритетні, а не на окремі заходи чи документи.
«У мене є пропозиція: начальнику відділу охорони здоров’я до програми, яка уже затверджена виконкомом, міською радою, розробити концепцію щодо стимулювання заробітної плати вузькопрофільних спеціалістів з місцевого бюджету. І передбачити перелік необхідного обладнання для отримання ліцензії. На 1 квітня подайте повну назву і його вартість», – зазначила головуюча на виконкомі Ольга Ляшенко.

Під час дискусії з’ясували, що обладнання вартуватиме мільйони. Але спільно з лікарями треба визначити, яке оснащення потрібно придбати, а не оновлювати наявне. А ще, як сказав завідуючий пологовим будинком, є медики, які за власні кошти їздили на навчання, аби не закрили відділення. Для інформування Ростислав Андрощук розповів, що у Бродах через близько 15 років простою відкрили пологовий будинок, оснащений сучасним обладнанням, а тому очікують відтік породіль з Дубна (жінки з Радивилівщини народжували в Дубні).
Проект рішення спільно з пропозицією заступниці міського голови Ольги Ляшенко члени виконкому підтримали.
«На виконання розпорядження голови обласної держадміністрації була розроблена міська програма діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворень на 2019 рік. Про стан з новоутвореннями говорити можна багато…В області майже кожна 60 людина хворіє на рак, у місті Дубно кожного року в середньому діагностуємо майже 100 випадків захворювання. На сьогодні у нас на обліку знаходиться в межах 850 людей, які хворі на рак (показники тільки міста – прим. ред.). Програма спрямована на те, щоб насторожити людей до захворювань, стимулюючи профілактичні огляди. Лікуванням у Дубні ми не займаємось, воно відбувається в обласному центрі. Наше завдання – профілактика і діагностика захворювань. Ми плануємо з цією метою забезпечення роботи мамологічного кабінету, придбання мамографа», – розповів Василь Круцик.
Принагідно члени виконкому поцікавились чи є окупним коштовне обладнання.
«Для прикладу я Вам розкажу про апарат УЗД, що придбали за кошти місцевого бюджету, загальна сума якого 1,5 млн гривень. Аналогічне обстеження на апараті у нас коштує в п’ять, а то й шість раз дешевше, аніж в Рівному. Ці 200 гривень людина витратить на їжу, проїзд, тобто вони залишаються в місті. Можна порахувати скільки коштів повертаються не на пряму, а через місцеву економіку. Так само з лапароскопічним обладнанням – їздять Бог зна куди оперуватись, туди вивозять кошти. А якщо ми його придбаємо – операції містянам обійдуться в рази дешевше».
Як і попереднє питання, так і це схвалили одноголосно.
Про інші важливі рішення виконавчого комітету Дубенської міської ради – читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(432)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.