Сподівання і несподіванки місцевих виборів на Рівненщині

вибори_кандидатиЯкі партії потрапляють до Рівненської обласної ради?

Станом на 17 годину 29 жовтня обласна виборча комісія опрацювала результати голосування з усіх 64 округів Рівненської області. Таким чином, за даними оброблених 100% бюлетенів, 5-відсотковий бар’єр до облради таки не долає Аграрна партія України – їй не вистачило однієї сотої відсотка, а також Опозиційний блок – набрав 4,63%. Втім, в ОВК зазначають, що деякі дані ще уточнюються, зокрема по Здолбунівському та Сарненському районах, а тому результат поки що не є остаточним.

Отже, згідно з останніми даними, до Рівненської обласної ради потрапляє лише шість партій:

БПП «Солідарність» – 21,97%;

ВО «Батьківщина» – 18,54%;

Радикальна партія Олега Ляшка – 11,43%;

ВО «Свобода» – 9,5%;

Партія «Конкретних справ» – 6,63%;

«УКРОП» – 6,25%.

У день виборів, після того як дільниці закрилися рахувати голоси та стали з’являтися перші результати екзит-полу, у соціальних мережах серед рівнян посипався «шквал» невдоволення несподіваністю таких результатів. Багато хто критикував і саму не до кінця зрозумілу систему виборів. Чому Рівненщина так проголосувала, прокоментував рівненський соціолог Роман Микитюк:

«Якщо порівняти результати опитування перед виборами та результати самих виборів, то не співпали лише три позиції. Деякі з них можу пояснити, деякі – ні. Перше – це явка виборців. І причин, чому вона така низька, – не знаю. Опитування проводилось і в останній тиждень виборів, і всюди результати показували хорошу явку. Але подібна ситуація є і по інших областях країни. Можливо, щось заховано в ментальності українців?» – припускає Роман Микитюк.

Два інших розходження – більший рейтинг, «Свободи» і «Радикальної партії» – на думку соціолога, «криється» в явці прихильників цих партій на вибори.

«Скажімо, про те, що електорат «Свободи» завжди ходить на вибори – я знав. А по «Радикальній партії» взагалі цікава тенденція. Партію «Ляшка» традиційно підтримує переважно сільський пересічний виборець, із середньою освітою, не дуже заможний, який любить емоційні речі (вила, «на палю» і т.д.). І по сільському виборцю соціологія з кінцевими результатами співпала. А по міському –  ні, тобто на вибори добре прийшов саме міський виборець Ляшка. Подібна тенденція не тільки в Рівному, але й в усіх районних центрах, де ми працювали (Дубно, Костопіль, Сарни, Березне)», – зауважив Роман Микитюк.

Про те, як працюватиметься новим депутатам у міській та обласній раді, розповів керівник інформаційного відділу РОГО КВУ Святослав Дубов.

«Обрані депутати просто зобов’язані йти на компроміси і переговори один з одним, щоб разом вирішувати проблеми тих громад, де люди висловили їм свою довіру. На першому місці завжди повинні бути інтереси всіх мешканців громади, а не особисті політичні (або економічні) вподобання чи неприязнь. І якщо вони цього не робитимуть, то це вже наше спільне завдання, всіх виборців, змушувати їх виконувати свої обов’язки та реалізовувати передвиборчі обіцянки. Бо наш громадянський обов’язок полягає не лише в тому, щоб прийти на дільницю і проголосувати. Після цього ще потрібно постійно нагадувати обранцям про їхні обов’язки і тиснути на них, якщо вони їх не виконують», – говорить Святослав Дубов.

За матеріалами: Голосно

(20)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.