Скарга на гінеколога – чи дійсно все так було?

Лікар Дубенського пологового спростувала звинувачення і розповіла свою правду
Допис, що з’явився у соцмережі Facebook напередодні Різдва, викликав обговорення серед дубенчан, особливо жінок. У ньому молода породілля розповіла історію, що трапилась з нею та звинуватила лікаря Дубенського пологового будинку у халатності.
«Халтурність дубенських лікарів вражає через заступника головного лікаря гінекологічного відділення Ольгу Коцюбу. Я ледь не залишила своїх дітей без мами. Ольга Коцюба консультувала та оглядала мене 9 місяців вагітності. Сама я народити не могла, тому наважилася на кесарів розтин. Народилася здорова дівчинка. І у мене все було добре. Не було підвищеної температури, доки не настав день виписки. Виписали мене 26 грудня ще й зняли шви, бо Ольга Борисівна ішла у відпустку. Коли я приїхала додому, у мене піднялася температура. Я зателефонувала до неї. Лікар порадила «збивати», бо таке буває. І так до суботи, поки вночі не завезли у лікарню, бо від таблеток температура не знижувалася. Мені прокапали, а зранку приїхала лікар та оглянула мене. Я скаржилася на пекучі болі у животі. Який до того ж був твердим. Поставили крапельницю ще раз і відпустили додому. Надвечір знову висока температура. Лікар знову назначила приїхати зранку «прокапатися» і на УЗД. Та поки я їхала у мене прорвався шов і звідти потік смердючий гній. Чоловік подзвонив до Ольги Борисівни з криком: «Скільки можна ставити крапельниці і не бачити, що гній у шві, коли той твердий і пече. Треба було зробити УЗД як жінка приїжджала раніше». Але, на жаль УЗД мені не зробили, адже у всіх свято на носі Новий рік, немає нікого. Чоловік мене швидко довіз у пологовий. Коцюба з’явилася. Аж дві години не могла мені дати ради. Хірурга не викликала. І я поскаржилася, щоб викликали швидку в обласну лікарню. Добре, що прорвало наверх, а не всередину» – написала жінка.
Хтось з дубенчан співчував та підтримував молоду породіллю, а хтось став на бік гінеколога. Адже Ольга Коцюба має хорошу репутацію, не в однієї жінки приймала пологи і все обходилось успішно, а в критичних ситуаціях діяла мудро. Що ж сталось цього разу і чому так вийшло – журналісти запитали у лікаря.
«У пацієнтки був кесарів розтин, який пройшов без ускладнень. Вона себе добре почувала. У задовільному стані її виписала додому. Коли вона була вже вдома, у неї з’явилася температура. Тоді вона звернулася до мене і я оглянула та призначила лікування. Так як температура була високою і надалі, призначила госпіталізацію. Під час моєї відпустки вона лягла у відділення, а я її двічі оглядала. Їй ставало краще – розповідає Ольга Борисівна. – А вже після Нового року вони зі скандалом приїхали. Її чоловік перебував у неадекватному стані, ногами двері відкривав, пообзивав увесь персонал. Він нічого не хотів слухати. Чимало є свідків тодішніх подій з приймального відділення. Родичі, яких було багато, наполягали на тому, щоб госпіталізувати її у Рівне. Я організувала госпіталізацію, хоча могла допомогти жінці на місці. Своїм транспортом ми жінку відправили у область. У Рівному наш діагноз підтвердився. Ускладнення, що привело до госпіталізації виникло не з моєї непрофесійності. Косметичний шов, який не потрібно було знімати, розійшовся через наявність внутрішньої інфекції. Це ускладнення після операції, яке не залежить від мене чи ще від когось із лікарів. Багато залежить від імунітету, від самого організму. У цієї жінки при першій вагітності теж була внутрішня інфекція. І перші, і другі пологи закінчилися кесаревим розтином. Наявне було і запалення очей, що свідчить про наявність інфекції в організмі. Саме інфекція і могла стати однією з причин внутрішнього ускладнення».
Також гінеколог пояснила, що обстеження не зробили через те, що в кабінеті УЗД були вихідні. І термінової потреби робити його – не було. Та й воно теж могло не виявити якусь проблему. Породілля пішла додому – здорова, а коли стало гірше, Ольга Коцюба призначила лікування антибіотиками. За словами лікаря, добре, що той шов розійшовся і гній вийшов, аніж не лопнув би. Допомогу жінці теж надали, промили рану, поставили дренаж, а після наполягань родичів породіллю відправили у Рівне. Ольга Коцюба каже, що була готова до того, що можуть бути ускладнення, оскільки це вже другі пологи. Саме тому, коли відпускала пацієнтку додому, домовилась, що в разі погіршення вона повернеться. І надавала рекомендації телефоном.
Чи варто було, як-то кажуть, виносити сміття з хати і публікувати цей випадок в мережі – судити кожному особисто. Але інша сторона теж має право, аби люди знали правду. Кожен з нас помиляється і неодноразово у ЗМІ з’являються повідомлення, сюжети про лікарську халатність. Але й не варто забувати про дотримання рекомендацій медиків та власну турботу про здоров’я.

Фото не є прямою ілюстрацією до матеріалу

(3182)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.