Скандальна історія з житлом для трійні

Чому сім’я нещодавно народженої трійні з Дубенщини не може поліпшити житлові умови? Влада не сприяє чи тато не є учасником АТО?
Ще на початку серпня обласними, а подекуди й регіональними ЗМІ, соцмережами швидко розійшлась новина про народження трійні в учасника АТО з Дубенщини. Трійко недоношених немовлят народила 20-річна Анастасія Трофимчук з Білоберіжжя. Уже згодом мамі дівчаток прямо у Рівненському обласному перинатальному центрі вручили свідоцтва про народження дітей. Адже імена для своїх чад батьки обрали ще під час вагітності жінки.

Так-от нещодавно Інтернет вибухнув новою історією, пов’язаною з цією сім’єю. Людей обурила байдужість місцевої влади, відсутність допомоги родині новонародженої трійні. А все через те, що подружжя Трофимчуків проживає з рідними Анастасії у невеликій сільській хатині, де зручності всі – на вулиці. Та до того ж, місця у будинку для трьох дівчаток аж ніяк не вистачить. А тому чиновників звинуватили в ігноруванні та небажанні поліпшувати житлові умови родині військовослужбовця, що захищає кордони України. Так це чи не так, чому влада Дубенського району не сприяє сімʼї Трофимчуків – з’ясовував Інформаційний портал м. Дубно. З цього приводу звернулись до голови Дубенської РДА Юрія Парфенюка. Посадовець поспішав, та пояснив, що тримає на контролі цю справу і скоординував нас до начальника управління праці та соціального захисту населення Дубенської РДА. Ось що розповіла керівник управління Тетяна Чоботар кореспонденту Інформаційного порталу м. Дубно:
«Цей молодий хлопчина (військовослужбовець, батько трійні – прим. ред..) прийшов до нас у четвер за консультацією з питань житла. Так як я була на нараді, то перенаправила військового у відділ пільг, зокрема, до спеціаліста, що працює з учасниками АТО. На момент зустрічі, Юрія Трофимчука цікавило питання призначення пільг як учаснику АТО. І коли в розмові військового запитали чи має він посвідчення учасника бойовий дій, чоловік зазначив, що так. Він його не пред’являв, але й в нас не було сумнівів його перевіряти чи не довіряти, так як ця категорія людей у нас в пріоритеті. Йому було надано роз’яснення щодо призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг, перелік документів і було зазначено робочий номер телефону управління, контакти спеціаліста у випадку додаткових питань, додаткової інформації. Одночасно його цікавило майнове питання придбання житла як учаснику АТО. Ми йому повідомили, що під дію Постанови № 719 він не підпадає, оскільки там передбачена грошова компенсація з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла членам сімей загиблих та інвалідам І і ІІ групи».
Окрім цього, є обов’язкова умова, яку не може уникнути жодний військовослужбовець. Учасник бойових дій, що потребує житла або поліпшення житлових умов повинен стати на квартирний облік.
«Є чинна постанова Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. І одним з пунктів у ній прописано: «Громадяни беруться на квартирний облік за місцем проживання і має бути рішення виконавчого комітету районної, міської, сільської ради». Цьому чоловікові було повідомлено, що йому потрібно стати на квартирний облік чи в Іваннівську сільську раду, де він зареєстрований, чи у Мирогощанську сільську раду, де зареєстрована його дружина» – продовжує розповідати Тетяна Арсенівна.

Однак, на момент збору матеріалу військовослужбовець не подав документи на облік ані як багатодітний тато, ані як учасник бойових дій. Хоча зробити це, як учасник АТО Юрій Трофимчук не може. Причиною цьому є відсутність статусу учасника бойових дій. Чоловік має лише довідку про безпосередню участь в зоні проведення антитерористичної операції, а інших документів, про які він зазначав спеціалістам управління праці та соціального захисту населення Дубенської РДА, – у нього немає.
«Військовослужбовець, якому належать пільги, повинен мати посвідчення учасника бойових дій. Воно має серію, номер, дату видачі і т.д. Таке посвідчення надає право на пільги. Військовий Юрій Трофимчук не є учасником бойових дій наразі, у нього немає посвідчення і йому не надано статусу», – каже заступник військового комісара Дубенського військкомату Віктор Філімоненко.
За словами голови Дубенського осередку ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО, пан Юрій у 2017 році почав строкову службу у Національній гвардії. І під час її проходження тричі їздив у м. Рубіжне Луганської області. Населений пункт не є окупованим, там не ведуться бойові дії, але належить до території проведення зони АТО. В цілому там чоловік перебував близько 40 днів. А відповідно до змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, «…статус учасника бойових дій надається особам у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення». І, попри те, що Юрія Трофимчука звільнили від проходження строкової служби у зв’язку з народженням трійні, статус учасника бойових дій військовому планують надати.
Чому ж військовий розпочав процес поліпшення житлових умов з неправди? Можливо, через власну необізнаність або велике бажання створити хороші умови життя для своїх новонароджених дітей. Але якби там не було, поліпшити житлові умови подружжя може, як багатодітна сім’я. Тим більше, що згідно з українським законодавством, сім’я, у якій народилася трійня має першочергове право на отримання житла в будинках державного або громадського житлового фонду. Для цього молодим батькам з Дубенщини треба підготувати всі необхідні документи та стати на квартирний облік.
А ми сподіваємось, що історія цієї трійні закінчиться, як-то кажуть, хепіендом. Місцева влада, підприємці, можливо, благодійники допоможуть та сприятимуть сім’ї Трофимчуків. А маленькі дівчатка через кілька тижнів зможуть повернутись у затишну та комфортну оселю.

(1038)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.