Сітілайти за 100 тис. грн: інформативність чи реклама?

Створення Алеї міст-побратимів у Дубні викликало осуд дубенчан
З нагоди 918 річниці першої згадки про Дубно та 30-річного ювілею співпраці Дубна з містами-побратимами на святкуванні Дня міста урочисто відкрили алею. Одним з перших угоду про співпрацю підписав Белоградчик (Болгарія), пізніше – польські міста Соколув Підляський та Гіжицько, а останнім стало місто Унічов (Чехія).
Урочисте відкриття супроводжувалося піснями та танцями у виконанні колективу «Україночка», з вітальними словами зверталися мер міста, народний депутат, гості із закордону.

«Дуже приємно, що сьогодні з’явився ще один знак, який є ознакою дружніх відносин Дубна з містами-побратимами. Самоутверджуватись, але поважати друзів, яких потрібно мати всюди – це ті речі, які потрібні кожному з нас і нашому місту. Звичайно, приємно, що буде змінюватись вигляд, наповненість міст, додадуться нові міста до цієї алеї, але добре, що виникла така ідея. Це великий плюс, щоб Україну знали в Європі, а Європу в Україні», – звернувся до присутніх нардеп Олександр Дехтярчук.

Після урочистостей Василь Антонюк та представники міст-побратимів перерізали стрічку та оглянули нову пам’ятку Дубна, яку розташували перед Історико-культурним заповідником.
Саме місце, де поставили сітілайти, їхня вартість та доцільність викликали багато несхвальних відгуків від місцевих жителів. Щоб зрозуміти чи дійсно затрати виправдані, яка ж мета цього нововведення та що буде з сітілайтами згодом журналісти поспілкувалися з начальником відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ Ерною Шевчук, яка розповіла з чого розпочалася реалізація проекту:
«Ми звернулися до нашої молоді з прохання підготувати проект Алеї міст-побратимів, кожен охочий міг запропонувати своє бачення та свою ідею, але нам найбільше сподобалося те, що зараз створено. Матеріали та інформацію надавали ми. Було багато пропозицій і щодо розміщення, але ми виходили з того, що це є інформаційний матеріал про наші міста-побратими, а не реклама. Це вирішувала не я і не міський голова – це вирішувала група людей. Варто зазначити, що це не було прийнято одноосібно – виходили, дивилися, обговорювали різні пропозиції».
З інформації, яка розміщена на сітілайтах стає зрозуміло, що Дубно активно співпрацює з містом Унічов, що в Чехії – за останні 5 років 20 дубенських дітей закінчили гімназію і продовжують навчання в Чеських ВНЗ, а також багато дітей мають можливість там оздоровлюватися. Два польських міста теж підтримують – взяли трьох поранених під час Майдану на безкоштовне лікування та допомагають бійцям з самого початку бойових дій. А зараз постійно надають допомогу Роману Кубишкіну.

«Є один дивовижний момент: коли ми отримали гуманітарну допомогу і, зрозуміло, що її потрібно було розфасувати, то в одному з пакунків, в якому знаходилася різна канцелярія, було знайдено весільне фото. Там не було навіть прізвищ, а лише імена. Мене це зацікавило і виявилося, що ця молода пара звернулася з проханням до своїх гостей, щоб вони замість квітів принесли на їхнє весілля речі, які можуть знадобитися дітям. Я вважаю, що наші міста-побратими заслужили, щоб була якась інформація, щоб люди про них знали», – розповіла Ерна Ананіївна про один з прикладів допомоги дубенчанам від жителів Гіжицька.

Не лише Дубно створює пам’ятки для своїх дружніх міст – у Гіжицьку маленькому парку неподалік греко-католицької церкви дали назву «Дубенський сквер», також за кордоном проводять фестивалі української культури, а при в’їзді в місто Соколув Підляський та Гіжицько відразу під гербом міста вказані міста-побратими – саме в них Дубно запозичило цю ідею і зробило теж саме.

В міський раді пояснили, що Алея міст-побратимів створена в рамках реалізації Програми розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2016 – 2018 роки, якою передбачено встановлення сітілайтів. Згідно з рішенням міської ради на реалізацію саме цього задуму передбачалося використати 150 тис. грн, з бюджету міста змогли виділити 120 тис. грн, з яких використали лише 110 тис. 600 грн. Залишок коштів знаходиться в місцевому бюджеті. Міська рада оплатила лише самі сітілайти, а джерело фінансування їхньої наповненості та прапорів з кольорового каміння, які розташовані поруч, в бухгалтерії так і не змогли пояснити.

Сітілайти придбані через систему електронних публічних та державних закупівель ProZorro. Поступило дві пропозиції: від дубенчанки Клименко Юлії – 27 650 грн за один сітілайт та від ТОВ «Форма-груп» м. Київ – 122 424 грн за чотири сітілайти.
Також Ерна Шевчук поділилася думками щодо зруйнованих нещодавно викладених між сітілайтами кольоровим камінням прапорів:
«Можливо це й хуліганство, але, розумієте, як тільки пройшло відкриття, стоять батьки разом з дітьми, які граються тими камінцями. А після ночі їх зруйнував хтось остаточно. Проте все буде обов’язково поновлено».

Як в бухгалтерії, так і в Відділі з питань внутрішньої політики запевнили, що сітілайти є власністю Дубенської міської ради, там не може бути ніякої реклами, а інформація оновлюватиметься систематично і буде лише тематичною.



(330)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.