Штраф, громадські та виправні роботи, арешт

Дубенські правоохоронці попереджають дітей про можливі покарання за злочини
Адміністративна відповідальність неповнолітніх наступає з 16 років, а у разі вчинення підлітками адміністративних правопорушень до вказаного віку до відповідальності згідно з чинним законодавством притягаються їх батьки.
Згідно з ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей), ухилення батьками або особами, що їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей тягне за собою:
– попередження або накладення штрафу (від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ч. 1);
за ті самі дії, вчинені повторно протягом року (тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ч. 2);
– за вчинення неповнолітніми віком від 14 до 16 років адміністративного правопорушення (тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ч. 3);
– за вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність (з 16 років, у деяких випадках – з 14 років), (тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ч. 4).
Кримінальна відповідальність неповнолітніх наступає з 16 років, а за тяжкі та особливо тяжкі злочини – з 14 років.
До неповнолітніх застосовуються лише такі основні види покарань (ст. 98 КК України):
1) штраф;
2) громадські роботи;
3) виправні роботи;
4) арешт;
5) позбавлення волі на певний строк.
За скоєння злочинів дітьми до 11 років батьки можуть бути оштрафовані за невиконання обов’язків з виховання дітей.
До дітей, які вчинили суспільно небезпечні діяння, до настання віку, з якого наступає кримінальна відповідальність (починаючи з 11 років), рішенням суду застосовуються міри виховного характеру. Однією з них є направлення дитини до спеціальних установ – спеціальних шкіл та спеціальних професійно-технічних училищ на термін до 3 років. Попередньо за рішенням суду такі неповнолітні терміном до 30 діб поміщаються до приймальника – розподільника для дітей.
За матеріалами: Дубенський відділ поліції

(306)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.