Щоб врятувати дубенчан від підтоплень, на Іванні демонтували шандори

 Дубно без паводків, а Івання – без води у криницях: голова Іваннівської сільради звинуватила управління водного господарства в халатності та бездіяльності
На Іванні демонтували шандори – конструкцію, яку самовільно встановили мешканці тамтешньої громади, щоб стримати рівень води в річці в межах села, і таким чином вберегти воду у криницях. Однак, 25 вересня у зв’язку з підтопленням будинків у Дубні частину шандор на мості в селі Івання зняли. Після останніх дощів на вулицях Івана Франка, Стуса, Золота, що в мікрорайонах «Кемпи», «Садової» та «Підборці» в Дубні підтопило будинки, на вулицях утворилися ріки.
Головний інженер Дубенського міжрайонного управління водного господарства Віктор Фоменюк розповів, що для того, щоб забезпечити протік води, демонтували шандори на Іванні. Технікою допомагали військовослужбовці Дубенської військової частини А 1519. Також опустили шлюзи за межами міста. Все для того, щоб знизити рівень вод в місті та ліквідувати проблему підтоплення осель дубенчан. Різниця була сорок сантиметрів. Шандори управління не відновлюватиме, а скоріш за все, облаштують шлюзи, які можна буде регулювати на випадок посухи чи паводку. Шлюзи на Іванні планують встановити весною. А зараз, як зауважує головний інженер, такої необхідності немає, бо попереду осінні дощі, снігова зима та весняні паводки, льодохід.
Чи знають на Іванні про загрозу безводдя та як будуть діяти, запитали і в голови Іванівської сільської ради Світлани Бирук.
«Вчора демонтували три шандори. Рівень води вже падає, вже до вечора впав на десять сантиметрів. Чи буде вода у криницях і що будемо робити – поки що не знаю. Влітку, в час посухи цього року в сільських криницях подекуди дуже зміліло або взагалі пропала вода. Люди намагаються пробурювати свердловини, але мало кому це вдається, бо не пропускає шар кам’яного грунту. Тільки місцями вдалося пробитися до води. Тож в селі Івання дуже непроста ситуація з прісною водою» – розповіла Світлана Олександрівна.
Також сільська голова вважає, що зняття шандор на Іванні не усуне проблеми з підтопленням у Дубні, бо піднявся рівень ґрунтових вод і повністю захаращені меліоративні канали. Світлана Бирук каже, що самі дубенчани винні в тому, що на «Кемпі», на «Підборцях» засмічені меліоративні канали. Але ж самі скидають туди сміття та потім ходять до міськради з претензіями, що сміття заважає та меліоративні канали закидані. Голова Іваннівської сільради порадила дубенчанам буди відповідальними та охайними й не робити самим собі шкоди. Також Світлана Бирук зазначила, що в проблемах річки Іква винувате управління водного господарства, яке недопрацьовувало та халатно відносилося до своїх обов’язків – утримання русла ріки Ікви та меліоративної сітки. Русло ріки заросле, замулене, не чищене, водорості у річці подекуди по декілька метрів від берегів і по середині, окрім всього піднявся рівень ґрунтових вод. Ось тому, мовляв, у Дубні підтоплює будинки. Треба чистити русло по всій протяжності. Як будуть діяти на Іванні, Світлана Бирук не знає ще достеменно, завтра збирається моніторити стан криниць у селі. А проблеми вирішуватимуть по мірі їх надходження. Голова Іванівської селищної ради каже, що ті шандори сама не ставила, до них відношення не має і втручатися не буде.
На завершення розмови голова Іваннівської сільради зауважила:
«Проблема річки Іква – це наслідок системи, яка діє в Україні. І перекидати постійно одне на одного провину – немає сенсу. Треба вирішувати проблеми».
Шандори демонтували. Тож є шанс перевірити на практиці, чи настільки згубною для гідравліки ріки та сприятливою для паводків є ситуація на Іваннівському мості.

(349)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.