Що загрожує терапевтичному та інфекційному відділенням (фото)

Районні депутати перед сесією знову обговорювали питання медицини
Як в місті, так і в районі заздалегідь перед кожною сесією збираються депутати на засідання постійних комісій. Одне з них, коли водночас засідали 3 комісії, відбулось 11 квітня. Обранці Дубенської районної ради розглянули понад 10 питань. Після того як у кожній комісії зібралась однакова кількість депутатів та внесення 2 додаткових питань, що стосувались оренди майна в райлікарні, обранці вирішували долю розірвання договору з директором КП «Дубенська центральна районна аптека». Керівник комунального підприємства Оксана Савчук просила достроково розірвати з нею контракт. Однак і керівництво райради, і працівники виконавчої служби розповідали про заборгованість, арештовані рахунки та навіть направлення провадження у суд щодо обмеження виїзду за кордон боржника.
«Відкрита кримінальна справа, є заборгованість по заробітній платі. Я відповідаю за всі свої вчинки, ходжу на допити в поліцію, на виклики в прокуратуру. Якщо прийдеться – я заплачу, слідство розбереться. Просто в мене зараз така критична справа, розумієте, мені потрібно лікуватись, стан здоров’я погіршився», – розповіла Оксана Савчук чому бажає достроково звільнитись.

На що Олександр Козак сказав, що жінка може лікуватись, але після її звільнення відповідальність ляже на власника – районну раду.
«Директор звітувалась за 2017 рік і було все нормально, ми на сесії його приймали. Я не можу зрозуміти де у 2018 році взялося 260 тисяч. Але нам відомо, хоча хай скаже керівник, що відкрила аптеку на чоловіка і гроші йшли туди», – зазначив голова райради.

Однак цю інформацію керівниця заперечила.
Заступник голови Андрій Бронський зауважив, що через звернення до власника кредиторів, у серпні 2018 утворили робочу групу, яка після виявленого – заборгованості у 223520 грн перед 10 постачальниками та залишку медикаментів на понад 48 тис. грн – рекомендувала голові звернутись у правоохоронні органи. Власне, що й райрада зробила.
Чому виникла така ситуація жінка не сказала, але підтвердила, що ліки брали в борг і продавали їх, звичайно, за гроші. А також, що зверталась до районного керівництва про проблеми усно, а не письмово. Через те, що понад рік заклад закритий і вона не отримує зарплати, то немає можливості сплачувати штрафи.
Та дані пояснення лише викликали питання, а тому одноголосно члени медичної комісії проголосували проти розірвання контракту з директором Дубенської районної аптеки.
Близько 300 підписів поставили під зверненням до очільника ради проти закриття Варковицького терапевтичного відділення.
«Рішення про скорочення відділення у Варковичах було прийнято у зв’язку з тим, що на його базі територіальний центр створить відділення. Тобто створять соціальні ліжка, відділення не закривають, а перепрофільовують. Фінансування проводитимуть з територіального центру. Питання тільки в тому, що медичні працівники, які бажають залишитись працювати, мусять звільнятись і стати соціальними працівниками. Одна медсестра проситься на роботу в райлікарню», – розповів в.о. директора райлікарні Олександр Радей. – Через великі затрати нам краще додатково поставити пост у терапевтичному відділенні лікарні».

За його словами, в рік на заклад при 279 пролікованих людях витратили 673 тис. грн.
«У зв’язку з реформою ці послуги, що надаються у Варковицькому, Смизькому відділеннях повинен надавати сімейний лікар. У 2020 році їх закриють і люди, що працюють лишаться без роботи. Тому прийняли рішення перепрофілювати відділення у відділення від територіального центру. У ньому не може працювати медик, оскільки всі послуги має надавати сімейний лікар. Біля закладу знаходиться амбулаторія сімейної практики, де працюють 3 сімейних лікарі. Якщо ми зараз не перетворимо відділення у соціальні ліжка, то воно не зможе працювати. Штат який є, за виключенням 2 медичних працівників, і при можливості введемо посаду кухаря, щоб зберегти відділення та люди могли отримати послуги», – пояснив додатково голова адміністрації Юрій Парфенюк.

Інформацію взяли до відома.
Звернення колективу інфекційного відділення щодо сприяння голови райради у збереженні кількості працівників та їхніх займаних посад озвучив Андрій Бронський. А ситуацію пояснив Олександр Радей. Як зазначив в.о. директора, на зарплату медикам вони мають лише 33 мільйони, а треба 41 мільйон, а тому скоротити треба близько 100 працівників. Через те, що рік-півтора назад в інфекційному відділенні скоротили ліжка, але не привели у відповідність персонал, працівників скорочують зараз. На 20 дорослих пацієнтів має бути одна ставка лікаря, а у відділенні 1,5 ставки лікаря на 10 ліжок. Тобто закривають не відділення, як подейкували раніше, а оптимізують штат. І як вважає пан Радей, таких проблем не було б, якби первинка і вторинка, медицина міста і району, була б об’єднаною.
Знову ж Олександр Козак згадав про те, що з бюджету Дубна не виділяють кошти на райлікарню за надання послуг мешканцям міста з міського бюджету і що знову звертатимуться до міського голови Василя Антонюка.
Які ж рішення приймуть депутати районної ради – буде відомо уже завтра на сесії.

(430)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.