Що загрожує реформі децентралізації

Та які зміни передбачає закон про мови – повідомив народний депутат від Дубенщини
Під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ у Дубні 25 березня народний депутат Олександр Дехтярчук розповів, окрім відновлення Дубенської ікони Божої Матері, про роботу за останній час. Йшлось, зокрема, про низку депутатських звернень. Перше з них стосувалося невиплати Міністерством юстиції заробітної плати працівникам колишньої місцевої колонії. При розформуванні установи людям не виплатили розрахункових і заборгованість на сьогодні складає 400 тис. грн.
«Як на мене, у нас доволі складна ситуація склалася щодо судово-медичної експертизи. Рік тому були прийняті так звані «поправки Лозового», які потім Верховна Рада ліквідувала, але не в повному обсязі. Раніше слідчий приймав рішення щодо проведення судово-медичної експертизи людини, яка померла і не досягнула пенсійного віку. Тепер це рішення приймає виключно суд, при тому, що навантаження на суддів – велике. Ну і фінансування самої судмедекспертизи, яка фінансується не з державного бюджету, а з місцевого, потребує покращення. Адже до мене звертались, приміром на зустрічах, мешканці Радивилова і говорили, що для того, щоб запросити судмедексперта у їхнє місто треба 10 тис. грн. Я звернувся до голови Рівненської обласної адміністрації Олексія Муляренка з проханням пояснити чи дійсно цих грошей немає, чи вони йдуть комусь в кишеню», – зауважив обранець.
З групою депутатів законотворець привернув увагу новоствореного Міністерства у справах ветеранів, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки, Президента, Кабміну до ув’язненого в Росії уродженця Млинівщини Миколи Карпюка.
«Я звернувся до української влади, українських можновладців з вимогою зробити все можливе для його обміну. Навіть якщо як політв’язня, як це було з Савченко, слід намагатись повернути в Україну. Микола є патріотом України, учасником Революції Гідності, якого викрали з української території російські спецслужби», – пояснив Олександр Дехтярчук.
Хвилює народного обранця незаконний гральний бізнес під виглядом лотерей, через що він звернувся до міністра Арсена Авакова. Однак від останнього отримав лише «відписку».

Народні депутати вносять зміни до закону про мову, якими передбачено 2500 поправок. Наразі дійшли до 1200. За словами нардепа, нормативно-правовий акт не стосується побуту чи релігійних обрядів, а поводження людей в магазинах, державних службовців на роботі, діяльність російськомовних ЗМІ, збільшення квоти на україномовний контент до 90% відсотків.
Не оминули увагою на прес-конференції тему виборів.
«Я, як і будь-який громадянин України, хвилююся за результати президентських виборів, хвилююсь чи не буде незворотнім ряд реформ, зокрема реформа децентралізації. У п’ятницю півтори години спілкувався з представниками посольства Франції щодо того чи є небезпека згортання децентралізації, чи є такі законодавчі можливості, якщо Президент у майбутньому буде мати інші вподобання. На жаль, така загроза є. І для цього не треба ніяких додаткових законів приймати. Щоб ліквідувати паростки децентралізації в об’єднаних громадах достатньо в Бюджетному кодексі України вилучити статті про прямі бюджетні відносини та в Податковому кодексі – про розподіл місцевих податків і зборів. Тоді об’єднані громади перетворяться на механічні об’єднання, тому що стануть залежними від адміністрацій, від районних рад. Хотілося б, щоб реформа децентралізації була збережена і вдалося реалізувати другий етап, який передбачає створення трьох районів у Рівненській області. Для цього потрібно чимало зробити – розмежувати повноваження органів виконавчої і законодавчої влади, реформувати райдержадміністрації, перетворивши їх у префектури».
Завершили прес-конференцію запитаннями про медичну та освітню реформи, а також про ситуацію з великими грошима на Дубенщині, про що повідомляв Генеральний прокурор Юрій Луценко.
«Я ще три місяці тому на прес-конференції говорив, що одна з політичних сил в об’єднаних територіальних громадах почала будівництво пірамід. На жаль, вибори в Україні не відбуваються без тіньового фінансування. Але одне питання – заохочувати людей, які працюють членами виборчих дільниць, штабів, інше – коли цілеспрямовано йдуть кошти на будівництво пірамід, тобто на підкуп виборців. Ці люди нічого не роблять, вони не розносять політичну агітацію, а їхнє завдання – прийти на вибори і проголосувати. На скільки Генпрокуратурі вдасться довести, що ці кошти саме для такої піраміди – це вже питання до прокуратури. В око впадає інше – те, що на вибори задіяні велетенські кошти без джерел походження. Пояснити походження 2,5 млн грн готівки – доволі складно», – прокоментував ситуацію із затриманням Олександр Дехтярчук.

(102)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.