Що важливіше: стадіони чи приміщення для виборчої комісії

Чому розділились думки депутатів райради та знову говорили про лікарню
37 сесія Дубенської районної ради 29 січня розпочалась із нагородження депутата Геннадія Стрільчука. А ще голова ради зазначив, що грамотами та орденами «За вірність народу» відзначили Наталію Андріюк, Віктора Джурика, Володимира Момотюка, очільників Майданської та Сатиївської сільрад Слободенюк Марію і Крупко Ларису.
У міжсесійний період у районних обранців не з’явилось депутатських запитів та звернень. Усне звернення було лише в Михайла Метелюка. Він пропонував розробити програму, щоб з 1 лютого мешканці району не платили за рентген-знімки у Дубенській райлікарні. І як варіант пропонував фінансувати їх коштом благодійних внесків. Підтримав депутата і Олександр Козак, який вважає, що слід провести розрахунки і якщо це невеликі кошти, то кожна сільська рада може їх перерахувати.
Після чого обранці перейшли до порядку денного. Прийняття програм, внесення до них змін не викликало питань. Щодо Програми підтримки Дубенського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки перший заступник голови Дубенської РДА пояснив, що громади купляли меблі, міська рада – електрообладнання та устаткування, а район має заплатити за будівельні матеріали.
Розмір батьківської плати за харчування дітей у садочках та навчально-виховних комплексах встановили такий же, як минулого року – 10 грн. Одноголосно депутати схвалили проект рішення про проведення конкурсу на посаду директора Дубенської лікарні. Після того як повідомлення буде опубліковане на сайті протягом 20 днів утворюватимуть конкурсну комісію і через 24 дні оголосять конкурс.
Замість традиційної доповіді про запропоновані зміни до бюджету, звіт про виконання начальниці фінансового управління голова райради розповідав про медзаклад.
«У нас сьогодні найбільша чисельність медиків на кількість жителів і ми мусимо приводити у відповідність. Тим більше, що місто ні копійки не дає. Тому, якщо ми обслуговуватимемо 84 400 населення, бо у нас добавились 1002 жителі з Миколаївської сільради Млинівського району, то максимум має бути 400 працівників. Вже 117 – лишні кошти, а ще в декретній відпустці. Якщо місто не дає коштів, то нам треба залишити 228 працівників, а 172 скоротити, бо інакше не виживемо. Ніхто на себе не візьме відповідальність не платити заробітну плату. Є проблема, але так маємо вимучитись до нового року, бо тоді фінансування йтиме на пряму, на лікарню. Кошти йтимуть за виконану роботу», – сказав Олександр Козак.
Більш обговорюваними стали зміни до бюджету на цей рік. Андрій Бронський запропонував не виділяти 43 тис. грн на проектно-кошторисну документацію по футбольних полях, а розподілити їх так:
21 тис. грн на ремонт приміщення ради, в якому знаходитиметься виборча комісія;
22 тис. грн – на зарплату працівникам фінансового управління.
На що перший заступник керівника адміністрації Володимир Іщук зауважив:
«Бюджетною комісією було підтримано дане питання. Дискусія була по трьох питаннях: виділення коштів для районної ради, виділення коштів для фінуправління та виділення коштів для футбольних полів. У будь-якій проектно-кошторисній документації має бути включено її виготовлення. Інакше проплата за виготовлення документації здійснюватися не може. Ми з липня місяця, коли отримали позитивний експертний висновок по документації по Варковичах і Вербі, щомісяця відділ освіти готував листи про фінансування на виготовлення цієї документації. До кінця 2018 року, на жаль, жодна з цих сільських рад не виділила необхідні кошти. Вони виділяли суми на інші цілі. У зв’язку з цим підняли питання щодо розрахунку за виготовлення документації, тому що розробник документації вже заплатив кошти при оформленні висновку експертизи. На бюджетній комісії воно пройшло – частину коштів виділити фінуправлінню, частину – для районної ради і затвердили виділення коштів на оплату проектно-кошторисної документації по футбольних полях».
До слова, 50% вартості поля фінансує Федерація футболу, інші 50% – обласний та місцевий бюджети.
Голова райради поцікавився у депутатки, директора Вербської школи, що важливіше – футбольне поле чи дах у закладі? Мовляв, треба обирати пріоритети, так як в першу чергу краще міняти дах, вікна, опалення. А ще Олександр Козак згадав скільки коштів спрямовано на район завдяки народній депутатці Ірині Луценко. На що Каміла Котвінська відповіла, що зараз йдеться про документацію на поле, а не заміну даху. Підтримати виділення коштів на стадіони пропонував й Сергій Вовчик. Не до вподоби пропозиція була Галині Сухолейстер. На думку обраниці, несправедливо розподіляють кошти 3 майбутнім об’єднаним громадам: Варковицькій, Вербській та Семидубській, обділяючи останню. Натомість обранець Володимир Герасимчук вважав, що по 21 тис. грн на документи могли б виділити сільські ради. Зрештою пропозицію Андрія Бронського підтримали тільки 11 депутатів, а в цілому із змінами – 20.
Завершили сесію поясненням Володимира Іщука чому ніхто не ділить сільські ради і що планують зробити у Семидубській сільраді.

(204)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.