Що приховують в районі

У Дубенській районній раді бояться озвучити суми премій та надбавок?
Дубенська районна рада – орган місцевого самоврядування, оплата праці колективу якого відбувається з районного бюджету. Поки в Україні триває процес децентралізації, об’єднання сільрад у територіальні громади – доти існують районні ради. І поки що вони фінансуються з місцевого бюджету. Тобто коштом платників податків району, частина яких працює в Дубенській лікарні (податок на доходи фізичних осіб сплачується за місцем реєстрації), що зареєстрована в районі.
Коли ж ці платники податків – персонал лікарні – страйкували під районною радою – керівництво до них не з’явилось (нагадаємо, що власником лікарні є райрада). Люди хотіли, аби їм виплатили зарплату. Під час мирного протесту медики обіцяли прийти на сесію ради, що відбулась 16 серпня. Щоправда, на засіданні їх не було. Натомість вирішували фінансове забезпечення працівників районної ради. При розподілі коштів орган самоврядування району просив 148 тисяч.
Після чого журналісти Інформаційного порталу м. Дубно поцікавились розмірами зарплат, премій, надбавок голови та його заступника. 29 серпня на ім’я очільника ми надіслали запит на доступ до публічної інформації. У ньому попросили надати таку інформацію:
1) розмір щомісячної заробітної плати голови райради у розрізі (посадовий оклад, премія, ранг, категорія, надбавки тощо) за 2017, 2018 та 2019 рр. (в грн);
2) розмір заробітної плати заступника голови райради в розрізі (посадовий оклад, премія, ранг, категорія, надбавки тощо) за 2017, 2018 та 2019 рр. (в грн).
Відповідно до чинного законодавства, зокрема закону «Про доступ до публічної інформації», який розміщений на сайті райради, відповідь на запит мали б надати не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
З порушенням термінів 6 вересня ми отримали відповідь, яку такою назвати важко. Документ вміщував таке:
«…Дубенська районна рада повідомляє, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» голова та заступник голови районної ради щорічно подають шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у якій зазначений розмір заробітної плати. Декларації перебувають у вільному доступі на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за адресою: nazk.gov.ua.».
Дійсно, інформація знаходиться у вільному доступі, ми можемо дізнатись річну суму, яку заробили чиновники на основній посаді, але це не те, що нас цікавило. Зважаючи на це, 20 вересня ми знову надіслали електронний лист у районну раду на ту ж саму пошту. Минув час, а відповіді так і не було.
А тому 8 жовтня повторний запит на доступ до публічної інформації починався так:
«Зважаючи на вашу відповідь на інформаційний запит від 29 серпня, відсутність відповіді на запит від 20 вересня та керуючись ст. 5, 6, 13, 19-20, 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст. 5, 6 Закону України «Про інформацію»…».
Сьогодні, 31 жовтня, а відповіді на запити з районної ради ми так і не отримали. Чому ж посадовці бояться оприлюднити розміри премій, надбавок тощо? Є що приховувати? Якщо ж їм треба більше часу для опрацювання даних, відповідно до закону, розпорядник міг продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Звертаємо увагу, що згідно зі статтею 212-3 КУпАП, порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме: ненадання відповіді на запит на інформацію, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(925)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 26 Листопада, 2019

    […] запити до Дубенської районної ради, про що ми писали тут. В раді чи то приховують щось, чи то не хочуть […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.