Сесія у два дні: чому депутати покинули засідання

На сесії у районі депутатів вразила «підтримка» колег та виступ медика
34 сесію Дубенської ради відкрили вчора, 13 листопада, і продовжать 16 листопада. Засідання розтягнули на два дні не через велику кількість питань порядку денного, а через принциповість депутатів. До слова, у залу прибув лише 21 з 34 місцевих «парламентарів». Але про все по порядку.
Регламент сесії передбачав 10 питань, включаючи різне. До нього обранці внесли ще й розгляд програми «Онкологія і цукровий діабет». Після чого заступник голови райради зачитав депутатські звернення та запити. Перше з них стосувалось забезпечення державою належного фінансування Суспільного мовлення в регіонах. У ПАТ «Рівнегаз», обласного відділення Антимонопольного комітету та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг депутати проситимуть, аби установи та організації не встановлювали вузли обліку тепла за власні кошти, а це робив Рівнегаз. Звернення до Президента України про скасування рішення про підвищення тарифів на газ для населення розділило депутатів на табори. Голова адміністрації Юрій Парфенюк вніс ремарку, що на засіданні Ради регіонів 12 листопада пояснили, що тарифи піднімають через набрані раніше кредити і уряд працюватиме над розробкою програми, яка дозволить і надалі отримувати субсидії найменш захищеному населенню.
«Шановні колеги, я все-таки прошу підтримати це звернення. Від імені фракції Батьківщини вважаю, що нашим виборцям буде важко платити по нових тарифах за газ і в цій ситуації я вважаю, що ми не маємо права лишитись осторонь і не висловити свою думку на захист виборців. Багато говориться спекуляцій про колись взяті кредити – я думаю кожен з вас може зайти на сайт Пинзеника, до речі народного депутата від Блоку Петра Порошенка, провідного фінансиста, на якому є чітка аналітика про те, що найбільше кредитів взяті протягом останніх 5 років», – заявив голова фракції «Батьківщина» у районі Сергій Гаврилюк.
Аби наші діти не виплачували кредити і надалі Роман Войцещук пропонував відмовитись від цього боргового ярма і не брати більше позик, а думати про те, як здешевити ціну на газ для населення.

«За» звернення проголосували лише 16 обранців, 6 – утримались. Неприйняття документу влаштувало не всіх і першим сесійну залу покинув Сергій Ковбар, член фракції Батьківщина. Колеги ж по партії висловили свою солідарність і один за одним батьківщинівці пішли з сесії. Відповідно – вона стала неповноважною. І зачитувати компромісне рішення про відміну підняття тарифів на газ не було кому.
«Можливо ми і трошки не праві. Дійсно, ці кабальні тарифи вже отут (показуючи на собі – прим. ред.) жителям України сидять і це треба припиняти, і дати зрозуміти там на версі, що ми довго мовчати не будемо Але треба розуміти ситуацію під іншим кутом – БЮТ, в зв’язку з тим, що президентські вибори, хоче пропіаритись, то я не буду йти їм на зустріч. Ми знаємо хто така Юля Тимошенко, що то за людина і як вона себе показала на посаді прем’єр-міністра. Тому я голосував проти, утримався. Не проти тих тарифів, а проти піару цієї партії. Я дякую усім, хто підтримав і розуміє ситуацію правильно. А от компромісне рішення нам треба прийняти, тому що ми не будемо блокувати розвиток держави», – пояснив свій вибір обранець від партії «Конкретних справ» Сергій Вовчик.

«Правильно», – залунало у відповідь від колег.

Для інформованості присутніх та ЗМІ все ж Андрій Бронський оголосив компромісне звернення, що аналогічне тому, що прийняли депутати облради.

«…враховуючи соціальну напругу та негативні наслідки, до яких може призвести підвищення цін на газ ми, депутати Дубенської районної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України із вимогою захистити найбільш вразливі верстви населення шляхом розширення програм субсидій та забезпечення доступності та належної якості житлово-комунальних послуг для споживачів. Зокрема, вважаємо за доцільне запровадити соціальну норму споживання газу для населення на рівні 2400 кубічних метрів на опалювальний сезон (400 кубічних метрів на місяць); встановити чесну ціну на газ, виходячи з собівартості його видобутку та регульованої норми прибутку, а не штучно «імпортного паритету»; збільшити власний видобуток енергоресурсів та вжити заходів щодо можливої відмови від імпорту газу; провести масштабну енергомодернізацію української економіки», – йдеться у документі.

Після чого на трибуні з’явився лікар-анестезіолог Дубенської райлікарні Віталій Галій:
«Ситуація склалась надзвичайна. На завтра готується акція протесту – перекривання траси Київ-Чоп. Чому до цього все дойшло? Тому що, по-перше, є розумні, добрі люди, які з розумінням ставляться до медицини, поважають медпрацівника. А є нерозумні люди, які не поважають медицину, можуть обізвати, можуть побити працівника. Що ще привело сюди? Стоїть мова переходу з району в місто. Ми вже не раз ходили з району в місто, з міста в район. КЗ «Дубенська центральна районна лікарня» – це не коза, що її можна водити, а комунальний заклад і лікарня. Щоб зробити такий крок – ніхто не проти, але якщо воно піде на користь як медицині, як медпрацівникам, так і людям. Фінансування однакове, що в районі, що в місті. Район не може тягнути заклад без міста, а місто – без району. У нас, де б ми не були, неминуче має бути скорочення. Скорочення і оптимізація – ніби синоніми, але це різне. Тому що скорочення – це закрити відділення, вигнати людей, а оптимізація – це з розумом підійти до так званого скорочення і зробити так, щоб не постраждали медпрацівники і люди. Ніколи не буде поділу на міських і районних жителів, як би не старались в радах, – розпочав свій виступ медик та висловив свої думки щодо об’єднання відділень, доцільності ліфта замість ремонтів. – Щодо головного лікаря – нас не цікавить його зарплата, не цікавлять премії, «відкати» за оренду приміщень, такса за прийом на роботу, використання реанімобіля в своїх цілях як таксі і т.д. Нас цікавить відношення до людей. В свій час я переконував депутатів, Юрія Васильовича, що він буде хорошим керівником, ми вірили в нього. Але коли він пішов з нашого відділення ми побачили, що помінялось – помінялося все, ми стали лікарями. Сидять лікарі з реанімації – їх ніхто не знає, всі знають Віталія Петровича».
Чимало інформації медик розповів такої, що викликала подив і здивування у присутніх. Нарікав лікар і на тиск з боку керівника профспілки, очільника та вплив його цивільної дружини і пропонував на посаду головного лікаря взяти вчителя математики. На завершення Віталій Олександрович запросив депутатів приєднатись до сьогоднішньої акції протесту.

Тему медицини підсумувало районне керівництво. Як і раніше Олександр Козак зауважив, що він претензій до Віталія Табачука особисто немає, лише як до менеджера. Юрій Парфенюк розповів, що очікують транш, аби виплатити зарплату і що через відсутність головного лікаря гальмується процес реорганізації медзакладу. На цьому перше пленарне засідання сесії завершили.

(431)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.