Річка Іква – мертва зона для флори і фауни

Учасники експедиції Іквою зробили жахливі висновки щодо стану води
Стан місцевої річки Іква – вже давно став болючим питанням як для влади, так і для самих дубенчан. З метою хоч якось вплинути на ситуацію з водоймами, або хоча б зрозуміти причини та масштаби катастрофи, як зазначив на своїй сторінці у соцмережах депутат міської ради Дубна Валерій Потапчук, протягом 8 – 11 липня відбувалася експедиція по річці Іква. Захід був організований та проведений керівниками гуртків Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради В. Сухолейстером, В. Присяжнюком та В. Потапчуком.

Активістам, які взялися за дослідження водойм, у подорожі значно посприяла погода, яка була сонячною. Метою експедиції було вивчення флори і фауни по протяжності маршруту, вивчення екологічного стану річки та створення в подальшому туристичного маршруту для тих хто любить активний, здоровий відпочинок на природі.

«Вивчення водної флори та фауни закінчилося після виливу стічних вод Дубна в Ікву. Села Панталія, Івання, Мятин, Коблин до Підгайців – це мертва зона для флори і фауни нашої річки. Вода в Ікві, як від викидів пральної машини після прання. Запах навкруги нестерпний. Місцеві жителі села Коблин повідомили, що риба зникла з річки 2 роки тому. Вода в селі з криниць має запах не то ацетону, не то миючих засобів. Вживали воду тільки після кип’ятіння. Життя у річці почало з’являтися між селами Підгайці та Озліїв. А далі Млинів… і знову викиди» – повідомляє на своїй сторінці у facebook Валерій Потапчук.
В цілому, експедиція була цікавою та пізнавальною як для дітей, так і для їхніх керівників.

За активну підтримку та допомогу в проведенні експедиції особлива подяка Гусаруку Валерію – депутату Рівненської обл. ради; Картюку Оресту – ТОВ «Ортак»; Власюку Віктору – МПП «Горизонт»; Дудку Леоніду – депутату міської ради; Антонюку Василю – меру міста; Недашківському Віктору – секретарю міської ради; Присяжнюку Володимиру, Приходько Лілії – заступнику директора ДЮСШ, а також батькам гуртківців.
«Це була одна з найнебезпечніших подорожей за історію організації та роботи керівників Будинку дітей та молоді. На щастя, вона пройшла вдало для дітей і керівників, які відповідали за життя та здоров’я гуртківців. Рятувати річку Іква треба сьогодні!!! Для дітей вона втрачена, збережемо хоч для внуків. Навіть, якщо кинути всі сили на очищення, то для відновлення екосистеми річки потрібні десятки років. Тому Ікву ми вкрали у наших дітей» – підсумував Валерій Потапчук.

(2180)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.