Реконструкція басейну або Як у центрі Дубна занепадає добротне приміщення (фото)

У Дубні готові продати приміщення колишнього басейну
Прогулюючись центральними вулицями міста, дубенчан та й гостей Дубна цікавить будівля, що розташована навпроти Дубенського медичного коледжу на вул. К. Острозького. Але цікавить вона не своєю величчю чи красою, а тим, що це таке? Здавалось би нічого такого, хіба мало таких приміщень, закинутих будинків тощо по всьому місту, проте… двоповерхова невелика за розмірами нерухомість перебуває у такому стані уже кілька років. Поруч з нею лежить накритий будівельний матеріал. Але чому його ніхто не використовує, чому не проводить ніяких ремонтних робіт, чому тут у вечірній час можна помітити людей, які з ліхтарями оглядають та охороняють будівлю? Чому у центрі міста поруч із костелом Святого Яна Непомуки простоює таке приміщення – з’ясовував кореспондент Інформаційного порталу м. Дубно.
Так як належить будівля Дубенському медичному коледжу, то відповідала на вищевказані питання директор цього навчального закладу Надія Венгрин.

Як розповіла нам керівник, це приміщення ще у 90-х роках передали на баланс Дубенського медколеджу. До цього тут розміщувався басейн, а згодом вирішили провести реконструкцію будівлі із влаштуванням спортивно-оздоровчого комплексу. Відповідно до запланованого хотіли зробити спортивний зал, який відповідав би стандартам, щоб можна було проводити змагання, облаштувати фізіотерапевтичні кабінети. Тобто у Дубні планували створити своєрідний реабілітаційний центр не лише для окремих осіб чи категорій, а для всієї громадськості міста. При можливості мали б зберегти басейн, однак для його функціонування потрібно було б більше ресурсів і не лише фінансових. У 2009 році провели експертну оцінку, закупили матеріал і навіть розпочали роботи, однак далі справа не пішла. Так як в нашій державі увага не достатньо прикута до спортивних об’єктів, то коштів для реконструкції басейну не знайшли. За тодішніми підрахунками для реконструкції цього приміщення у спортивно-оздоровчий комплекс потрібно було близько 6 мільйонів гривень.

Як зазначила Надія Олексіївна, у Дубенській міській раді та у Рівненській обласній раді (медколедж перебуває у власності облради), в тому числі й депутати, знають про таку проблему, але жодних зусиль для її вирішення не проводять. Поки були кошти закупили матеріал, почали розширювати фундамент, перемістили мережу, однак далі коштів ніхто не виділяв і роботи припинились. А тим часом місцеві жителі, зокрема й підлітки, знайшли місце для проведення вільного часу, а також «легких грошей», оскільки неодноразово здійснювали крадіжки. До слова, розпочинала реконструкцію басейну фірма нинішнього обласного депутата Богдана Файфури.

Чи цікавить ця будівля наших місцевих успішних бізнесменів, приватних осіб – достеменно не відомо, так як ніхто із них не звертався до директорки медколеджу. Щоправда кілька років тому із пропозицією купівлі приміщення басейну цікавився громадянин Німеччини у якого дружина – українка. Але, мабуть, плани у нього були інші.

«Ми звичайно зацікавлені, шукаємо меценатів, але на сьогодні поки що не дуже нам це вдається», – зазначила директор навчального закладу.
Так як будівля стала своєрідною ношею для Дубенського медколеджу, то ми запитали у Надії Олексіївни чи готові вони сьогодні продати це приміщення, якщо знайдеться людина, яка викупить його. І у відповідь почули «так», але за умови збереження ідеї реабілітаційного центру, хоча б наполовину.
«Так, я готова і у випадку необхідності буду клопотати перед обласною радою. Я за те, щоб створити цей реабілітаційний центр у Дубні. Хоча й невідомо, що буде завтра, стратегія Міністерства охорони здоров’я достеменно не відома», – додала на завершення Надія Венгрин.

Чи має таке приміщення у центрі міста занепадати, чи може хтось вирішить викупити його та реконструювати – покаже час. Однак у другому випадку, людина не лише зможе заробляти на цьому, але й зробить корисну справу для багатьох людей.

(97)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.