Провалля в асфальті та заблоковане життя мешканців цілого мікрорайону

У Дубні через старий водогін та «кобилу» сталась аварія на вулиці Сурмичі
В суботу, 23 вересня, цілий мікрорайон «Садова» у Дубні залишився без водопостачання. Вода із кранів не текла з самого ранку. А все через те, що на проїжджій частині вулиці Сурмичі сталась аварія на водогоні, внаслідок чого вимило яму і пошкодило асфальтне покриття площиною в межах 10 квадратних метрів. Один зі мешканців мікрорайону, пан Павло, їдучи своєю «Нивою» на світанку, мало не вгодив до того провалля.
Врешті зранку комунальники взялися лагодити поломку і таким чином «суботник» у оселях «заморозили». Несподіване відімкнення води застало мешканців мікрорайону несподівано, тож запасів не зробили. По воду ходили у приватний сектор, з відрами та пляшками до господарів будинків, де є свердловини.
Так, сімдесятирічній пані Марії, мешканці багатоповерхівки на вул. Сурмичі також довелося «роздобувати» воду з колонки через дорогу. При цьому пенсіонерка бідкалася, що влада міста замість того, щоб врешті відремонтувати водогін остаточно й безповоротно, витрачає бюджет зовсім на несуттєві для громади речі, наприклад «на кобилу». Так старенька пересікала дорогу з відерком протягом дня не раз.
Врешті ввечері працівники КП «Дубноводоканал» усунули проблему. Як пояснив директор підприємства Сергій Кирчук, сталася розгерметизація стику в чавунній трубі водогону.
«Така ж поломка була в той же час і на вулиці Семидубській. Там ремонтували цілу ніч. Сама водогінна чавунна труба – міцна і ще довго прослужить. Розгерметизація відбулася через коливання та дощову погоду. На Семидубській стик в чавунній трубі водогону розгерметизувався якраз неподалік залізничного переїзду. Причина – рух поїздів. Такі ситуації трапляються час від часу. Там, де ми раніше вже усували проблему розгерметизації стиків, більше таких ситуацій не виникає».
Інформаційний портал м. Дубно розпитав у керівника КП «Дубноводоканал», чи достатньо у підприємства коштів на заміну аварійних труб водогону і чи заплановані найближчим часом такі роботи. Пам’ятаємо, що у 2011-2013 роках в місті проводилася в декількох місцях заміна водогінних труб. Очільник Дубноводоканалу підтвердив, що в тариф на воду входить інвестиційна складова (12 %), що передбачені на витрати на амортизацію. Але цих коштів, які сумарно в рік складають в межах 600 тис грн., недостатньо для проведення капітальних робіт, в тому числі заміни водогінних труб центрального водогону. Щоправда, підприємство щомісяця замінює помалу труби протяжності 20-30 метрів меншим діаметром, де є першочергова необхідність та трапляються поломки. Раніше ж, латали. Сьогодні керівництво КП «Дубноводоканал» старається вирішувати проблеми більш ґрунтовно: або замінюють труби, або просовують нові в старі.
Про стан, проблеми та перспективи дубенського водогону розпитали і в начальника управління ЖКГ Дубенської міськради Іллі Ониська. Чи думають у міськраді про вирішення такої стратегічної проблеми, як заміна застарілих труб водогону і чи не впливають на якість води ржаві металеві або азбестово-бетонні труби водогону? Настільки колапсова ситуація у місті?
Начальник управління ЖКГ Ілля Онисько каже, що найпроблемніші місця усунули ще в 2011-2013 роках.

«Проводили заміну відрізків водогону на вулицях Замковій, Сурмичі, Старій. Там колись при будівництві прокладали водопровід з різних матеріалів – металу або чавунну. Термін експлуатації перших – 25-30 років. По завершенні терміну металеві труби посипалися, були часті пориви. Тож заміну найбільш аварійних ділянок металевих труб на вулиці Старій (80 %), від магазину «Гольфстрім» аж до повороту на колишню трикотажну фабрику на Замковій, від Садовського мосту і до повороту на вулицю Садову, від військової частини А 1519 до повороту на вул. Словацького. На проведення цих робіт витратили в межах мільйона гривень з бюджету міста. Також вибірково робилися заміни на Семидубській та інших вулицях, де виникали аварійні ситуації.
Міська рада також виготовила проектно-кошторисну документацію на заміну труб водогону протяжністю 7 кілометрів. Ще в позаминулому році подавали документацію на фінансування з фонду регіонального розвитку. Результатів не було. Подали й в минулому році. Очікуємо на відповідь. На заміну цих 7 кілометрів водогону необхідно 5-6 мільйонів гривень. Цих сім кілометрів водогону – та частина водогінних труб міста, які потребують нагальної заміни, найбільш проблемні ділянки» – розповідає начальник управління ЖКГ.
Включена в проект і заміна азбестово-бетонних водогінних труб, якими надходить вода від водозабору на вулиці Млинівській та в мікрорайоні Автовокзалу. До слова поцікавилися у Іллі Васильовича, чи не погіршують якість води, що постачається дубенчанам, азбестово-бетонні та старі металеві, заїжджені подекуди іржою труби водогону? Начальник у правління ЖКГ запевнив, що з часом на трубах із середини утворилася оболонка, плівка, що в принципі захищає воду від впливів зовнішнього середовища.
Яма, що утворилась на головному автошляху міста на вулиці Сурмичі,становитиме незручність для автомобілістів, доки не втрамбується грунт та комунальники не відновлять асфальтне покриття. Тож будемо сподіватися, що влада міста, депутати, бюджетна комісія таки зважатимуть на пріоритетні для міста питання і своїми чіткими рішеннями щодо розподілу бюджетних коштів передбачать та попередять колапсові ситуації у життєво-важливих для громади аспектах, а зокрема і у водопостачанні. А в Дубні кожен відчуватиме себе як у домі достатку та благополуччя, бо ті, кого обрали містяни для вирішення справ насправді турбуватимуться про членів громади відповідально та по-господарськи вирішуватимуть справи.

(830)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.