Прокуратура захищає права неповнолітнього

Прокуратура захищає житлові права неповнолітнього засудженого Дубенської колонії

Прокуратура Рівненської області стала на захист майнових та житлових прав неповнолітнього, який відбуває покарання у Дубенській виховній колонії, пише Інформаційний портал м. Дубно з посиланням на Прес-службу прокуратури Рівненської області.

Як з’ясувалося, після смерті його батька право власності і користування на земельний пай та житловий будинок має успадкувати за заповітом лише одна особа – близька родичка померлого. Але при цьому у заповіті жодним чином не обумовлено питання щодо захисту майнового права неповнолітнього хлопця, який, до того ж, залишився без батьківського піклування.

Водночас, відповідно до вимог Цивільного кодексу України, неповнолітні діти спадкодавця спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

У зв’язку з цим, прокурори Рівненщини ініціювали перед прокуратурою Вінницької області питання щодо звернення до суду (за місцем розташування майна) в інтересах неповнолітнього з позовними вимогами про визнання права власності на спадкове майно. Як результат – органами прокуратури цієї області заявлено на захист прав неповнолітнього відповідний позов, який перебуває на розгляді суду.

(2)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.