Проект значно подорожчав, але його все ж реалізовуватимуть

У Дубні підвели перші підсумки реалізації проекту Теплі школи та садочки
Ще в листопаді 2017 року Європейська комісія інформувала, що Дубно стало одним з 6 переможців конкурсу проектів. Вже 28 грудня того ж року підписали грантову угоду між Дубенською міською радою та Європейською комісією. Тож відтоді у місті почали працювати над реалізацією проекту «Теплі школи та садочки – запорука здоров’я дітей: комплексний проект з підвищення енергоощадливості освітніх закладів міста Дубно».
Третя зустріч причетних до цього Проекту відбулася 11 квітня, перша була організаційною, наступна носила виробничий характер, а станом на момент цієї зустрічі проект вже мав певні напрацювання. У ній взяли участь міський голова, причетні керівники установ, члени команди Проекту, представники ЗМІ та цільових аудиторій, містяни.

Вступне слово сказав Василь Антонюк:
«Ми серйозно підійшли до реалізації проекту щодо Дубна – охопили 4 об’єкти. Десь на якомусь етапі стояло питання від чогось відмовитися, адже не хватає грошей. Та їх і сьогодні не хватає. Коли ми почали оцінювати сам проект і скільки потрібно зробити, то побачили, що від нас ця сума дуже маленька. Ми не відмовляємося від наших проектів і залишаємо їх 4, і будемо продовжувати. Можливо, нам не вдасться у зазначений термін, але, я думаю, це важливі речі для міста – два садочки та дві школи».

Також очільник Дубна неодноразово наголосив на важливості Угоди мерів та співпраці з Євросоюзом та подякував всім за допомогу та сприяння в реалізації цих проектів. Із загальної суми проекту 80% фінансування забезпечує Євросоюз, частка міста – інші 20%.
На зустріч завітав представник команди підтримки ключового сектору Максим Верещак та комунікаційний експерт Марія Чубата.
«Поміж 100 проектів, які були заявлені для другої фази в Україні, вибрали лише 6, в тому числі Дубно. Тобто це вже причина пишатися, ви вже переможці, адже ваша заявка стала кращою серед багатьох. Зараз ми бачимо певну зміну вартості проекту – він є дещо дорожчим ніж планувалося з початку. Тому прийняли рішення розділити реалізацію проекту на дві хвилі. У першій – реалізація 2 проектів – реконструкція садочку №4 та будівництво твердопаливної котельні поблизу ЗОШ № 7. Це не означає, що інші 2 об’єкти відпадають. Ставтеся до цього з розумінням», – зазначив Максим Верещак та додав, що вірить у місцеву команду та впевнений, що всі ці проекти реалізують.

Головна мета проекту – це створити сприятливі температурні умови для перебування дітей та працівників в освітніх закладах міста, забезпечення надання якісних послуг з теплопостачання і підвищення рівня їхньої ефективності та досягнення екологічного ефекту скороченням викидів парникових газів та підвищення обізнаності громадян у галузі енергозбереження.

Детальніше про Теплі школи та садочки в Дубні розповів керівник проекту Юрій Момотюк:
«На момент прийняття рішення 21.12.2018 року це виглядало приблизно так: при середньому курсі євро місцевий бюджет за весь період має профінансувати всього 17 млн 797 тис. 233 грн. Суми на перший погляд є жахливими, але, дивлячись на перший екземпляр проекту, який виготовили проектанти, на мою думку, будівельникам було б простіше розібрати садочки та збудувати нові. Адже з кожним днем виявляється все більше і більше новин, ми взнаємо про ці заклади, які були, за відсутності бюджетних коштів, не утримані в належному стані. Ми мали страх, зокрема директор 4 садочка, що його закриють відразу на другий день після обстеження. Але дітей випустили на навчання. Саме тому цей заклад став першочерговим».

Після глибокої оцінки цих об’єктів команда була здивована їхнім станом. Саме зважаючи на результати тривалого аудиту, виникли зміни у вартості проекту. На момент подання заявки загальна вартість по всіх об’єктах була 808 тис. 997 євро, а після виготовлення документації – 1 млн 93 тис 215 євро.
Також керівник проекту представив детальний покроковий опис наступних дій команди, після реалізації яких у місті функціонуватимуть 4 енергоощадні навчальні заклади.
На завершення зустрічі керівники закладів, над якими працює команда Проекту, відмітили підвищення температури у приміщенні взимку, та переконалися, що це ефективно і потрібно втілювати. А також директор НВК «ЗНЗ-ДНЗ» наголосила, що від опалювання твердим паливом викиди, незважаючи на скарги мешканців сусідніх будинків, незначні.

(305)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.